Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni olyan esetbe,...

Mit tudok tenni olyan esetbe, ha a párom exfelesége tetvessen adja átt a páromnak a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Nekem van 2kislányom , páromnak is 2 kislánya , akik minden hetvégén nálunk vannak . Ezzel csak az a probléma , hogy az exfelesége szinte mindig tetvessen hozza a lányait ,amit ha nem veszünk észre azonnal elkapják az én gyerekeim és én is !már azzal indítunk , hogy be se jönnek , megyünk velük fürdőszobába bogarászni ...de ez így nem állapot . Mit tudok tenni ? Kinek tudom jelenteni ? És hogyan ? Segítsetek kérlek,mit tennétek a helyembe ? Anyukával beszéltúnk már milliószor , szépen , csúnyán , mit sem ér .
2019. júl. 31. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Hosszútávon 2 dolog lehet:

1. Átveszitek a gyámságot a 2 gyerekre, és ha mindig nálatok laknak, nincs ilyen gondjuk szegényeknek.

2. "Nem kéritek" a láthatást, és akkor otthon maradnak tetvesen, ami nekik ugyan nagyon nem jó, de ti nem kapjátok el a tetvet.


Ha ilyen az anya, akkor mást nem nagyon lehet tenni.

2019. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Védőnőnek szólni kell erről. Ő majd megteszi a szükséges intézkedést az anyánál. Addig ne fogadjátok a gyerekeket, amíg ez a helyzet fennáll...
2019. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Védőnő esetleg család segitő tud tenni valamit ? Érdemes jelenteni ?kinél ? Vagy nem tudnak semmit se csinálni ?

Jövő beli tervbe benne van , hogy mi neveljúk a lányokat , de az nem egyik naprol a masikra fog történni nyilván ...és ez a helyzet kibirhatatlan !

2019. júl. 31. 12:21
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi az, hogy mindig? Tetvesen közösségbe sem mehetnek. Ki kell kezelni (sampon és mit tudom én még mi kell).

Attól még, hogy kiszeded a tetveket, a serkéi ott maradnak.

2019. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen mi ezt mindig megcsináljuk , hidd el profi vagyok benne , de ha haza mennek anyjukhoz , ugyanúgy megfertőzödnek .
2019. júl. 31. 12:23
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Azt ugye tudod hogy a tetvek a tiszta ápolt hajat szeretik? Szerintem túlzol a sztoriban.
2019. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Semmi túlzás nincs benne sajnos . Örülj neki , hogy nem volt ilyennel dolgod .
2019. júl. 31. 12:27
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Tetvesen a jelen előírások szerint nyugodtan lehet közösségbe vinni a gyereket (sőt, ha nem galandféreg, férgesen is)... Régesrégen volt úgy, hogy csak akkor lehetett újra vinni, ha hozott pecsétes papírt róla, hogy már tetűmentes.

Sajnos ti hiába írtjátok ki a lányok hajából a tetveket minden alkalommal, ahogy hazamennek újra meg fognak fertőzödni.

2019. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk még mindig nem lehet oviba vinni tetvesen! Szép is lenne, ha az óvoda egész évben tetves lenne.

Ágynemű gyakori mosása, haj és fejbőr kezelése kell.

2019. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Törvény szerint nem tilthatják ki az oviból a tetves gyereket (ugye a jogai...), max. megkérheti az ovónő a szülőt, hogy ne hozza.
2019. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!