Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs állandó lakcímem és...

Ha nincs állandó lakcímem és így érvényes tartózkodási sem, akkor sehogy sem tudom rendezni a TB elmaradásomat?

Figyelt kérdés
Valami opció csak van rá... Állandó lakcím nélkül a jelenlegi lakcím kártyám csak tartózkodási címmel érvénytelen a kormányablakso csaj szerint. Egyáltalán így ki küldik a csekket? Mindig év végén szokták? Vagy évekig nem is zargatnak? Valahogy mindenképpen rendezni szeretném.

2020. nov. 9. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2020. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdésre szeretnék választ.
2020. nov. 9. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egyszer: Hol laksz? albérlet, szülők, hotel?
2020. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Albérlet
2020. nov. 9. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a bérleti szerződéseddel bebattyogsz a kormányhivatalba és bejelented magad állandóra...problem solved
2020. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz viszont kell a tulaj engedélye.
2020. nov. 9. 23:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, a szállásadó engedélye kell, aki bérelt ingatlan esetén a bérlő maga, arra van a bérleti szerződés, hogy ezt igazold!
2020. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez mostanában változott ilyen szabályra?

Legutóbb kb másfél éve mikor állandóra akartam egy címre bejelentkezni, kellett a tulaj is. Igaz ott nem volt bérleti szerződés, csak szimplán eljött velem.

2020. nov. 9. 23:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem változott semmi, eddig sem kellett a tulaj, hanem a szállásadó kellett, ha ez a tulaj volt, akkor ő.
2020. nov. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A hagyatéki tárgyalás előtt milyen jogszabályok érvényesek az ingatlanra, ahol a személy egyedül lakott?

Például a férfi egyedül lakott az ingatlanban. A felesége és a lánya örökölnek, de ők nem laktak vele együtt a házban. A hagyatéki tárgyalás előtt bemehetnek az ingatlanba? Elvihetnek onnan tárgyakat vagy lopásnak számít? Papíron az ő birtokukban lesz az ingatlan...

Érvényes diákigazolvánnyal miért nem tudom igazolni az életkoromat egy nemzeti dohányboltban?

Nincs ennek valamilyen egyértelmű idevonatkozó törvénye? Minden szükséges adat rajta van, miért csak a személyi igazolványt, útlevelet és a vezetői engedélyt fogadják el?

Az új orvosi törvénytervezet kikre lesz érvényes?

A fogorvosokra, háziorvosokra és gyógyszerészekre is érvényes lesz vagy nekik külön lesz valami?

Az új rendeletek mikortól érvényesek?

Itt most pontosan az érdekelne, hogy van egy olyan rendelet, hogy a szórakozóhelyeknek legkésőbb este 11-kor be kell zárniuk. Ez jövő hónaptól, jövő héttől vagy holnaptól érvényes?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!