Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes diákigazolvánnyal...

Érvényes diákigazolvánnyal miért nem tudom igazolni az életkoromat egy nemzeti dohányboltban?

Figyelt kérdés
Nincs ennek valamilyen egyértelmű idevonatkozó törvénye? Minden szükséges adat rajta van, miért csak a személyi igazolványt, útlevelet és a vezetői engedélyt fogadják el?
2020. okt. 9. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"A polgár személyazonosságát - a személyazonosító igazolványon túl - az érvényes útlevél vagy a kártyaformátumú vezetői engedély igazolja"
2020. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a diák igazolvány mire jó? Azon felül, hogy utazási kedvezményt biztosít némely esetekben?
2020. okt. 9. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A diákigazolvány egy, a diákok azonosítására használt rendszer, mely elősegíti a diákok azonosítását, illetve kedvezményeket is igénybe lehet vele venni"

Ha több kérdésed van, a google.hu-n beírva nagy valószínűséggel sokkal gyorsabban megtalálod a választ.

2020. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen érthetetlen, de így van, sehol nem fogadják el!
2020. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk tényleg hülyeség, hiszen ugyanolyan hivatalos okmány, mint a sz.ig., lakcímkártya, stb.

Amúgy is csak az a lényeg ott, h elmúltál-e 18, ezt nem mindegy, mivel igazolja az ember?

2020. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5: nem, nem ugyanolyan, mert diákigazolvánnyal nem igazolhatod magad a rendőrnek sem. Ahogyan lakcímkártyával sem. Személyi azonosság igazolására útlevél, személyi vagy jogsi használható.
2020. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De attól még bürokratikus hülyeség ebben az esetben nem el ismerni a diákigazolvány.
2020. okt. 9. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem kérdező, értem mire gondolsz. A józan ész vs. jogszabály ellentét tipikus esetei közül egy. Hajj, de még mennyi ilyen van ezen kívül...
2020. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Neurotech ***** válasza:
73%
Kezdjük ott, hogy a személyid mindig nálad kell, hogy legyen ahogy kilépsz az ajtón. Ha nincs nálad a dohányboltos nem fog megbüntetni de a rendőr igen. Nem egyszerűbb betenned már most a pénztárcádba, és a rendőrnek is meg a dohányboltosnak is büszkén megmutathatod ha kérik. Nincs több kétség, nincs több körömrágás, nincs több kérdések kiírása és kibúvók keresése. Könnyítsd meg az életed haver...
2020. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Így igaz, ne is gondolkodjunk, csak csináljuk ész nélkül, azt amit tennünk kell, hogy ne kapjunk büntetést. Elvégre nem az a lényeg, hogy racionálisan éljünk, hanem, hogy elkerüljük a szankciókat, vagy lehet, akkor azok közül is csak azokat, amelyeknek pénzbeli vonzata van.


Szerintem ez könnyítés volna, de biztos én gondolom rosszul.

2020. okt. 10. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!