Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel tudok jelenteni egy...

Fel tudok jelenteni egy személyt ha csak a telefonszáma és a keresztnevét tudom, de viszont a biztonsági kamerán látszik az arca?

Figyelt kérdés
Jófogáson átvert az eladó egy hibás termékkel amiért 50 ezret fizettem. Sajnos csak a száma és a keresztnevét tudom, a munkahelyemen történt az átvétel és a biztonsági kamerán látszik a személy arca. Fel tudnám így jelenteni?
2020. nov. 10. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel.
2020. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Amúgy meg fel tudsz jelenteni ismeretlen tettest is, aztán vagy ki tudja nyomozni a rendőrség ki az az ismeretlen, vagy nem.
2020. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként nem értem miért kérdés. Feljelentéshez nem kell írisz és ujjlenyomat mintát adnod az elkövetőről.


Ismeretlen tettes kb 175 magas barna hajú cső.

2020. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel.
2020. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm, milyen természetű volt a termék, és kipróbáltátok mielőtt az üzlet megkötődött?
2020. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy videókártyát vettem ami kívülről hibátlanul nézett ki és így nem próbáltam ki mielőtt megvettem mivel nem is tudtam volna, mert a munkahelyemen vettem át. Gondoltam hogy van az eladóban annyi emberség hogy nem fog vele átverni.


Ha feljelentem mit tudna tenni a rendőrség? Gondolom a pénzemet már úgysem fogom visszakapni.

2020. nov. 10. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem egyszerű jó/rossz eset, nincs is értelme ezen neked sokat filózni.


Konkrét eset a saját esetem, de ez pusztán műszaki story:


Az én Dell Precision PC-mben 6 évvel ezelőtt kipurcant a videókártyám (legalább is akkor azt hittem). A tünet az, hogy a PC összeomlik néhány perccel a bekapcsolása után, a kék színű képernyőn a videó kártya illesztő progijának a neve van.


Sok hibakeresés után rájöttem, hogy ha rögtön bekapcsolás után elindítok egy videó lejátszását és azt futtatom egész nap a háttérben, akkor a probléma megszűnik. Így használtam a gépet éveken keresztül. Akkor úgy döntöttem, hogy veszek egy másik videókártyát, egy újat persze, egy másik gyártótól. Az eredeti az NVidea volt, az új pedig ATI.


A legnagyobb megdöbbenésemre az új videó kártya is pont ugyanúgy crash-elte a gépemet mint a régi, és egy videó futtatása a háttérben megoldotta a problémát. Mindvégig Windows XP volt a gépemen. 2 éve upgrade-eltem Windows 7-esre, a probléma változatlan.


Végül is rájöttem, hogy a probléma az alaplapon van, ott szálhatott el egy chip vagy valami más.


Tehát önmagában az, hogy egy videó kártya nem működik, nem bizonyítja azt, hogy a videó kártya a hiba oka. Ezért nem érdemes ebből nagy ügyet csinálni, viszont az is tény, hogy használtan csak akkor érdemes bármilyen komputer alkatrészt venned, ha a helyszínen kipróbálhatod vagy ha hibás alkatrész esetén, az eladó hajlandó neked az kicserélni és egy másikat adni.

2020. nov. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom én
2020. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!