Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Esti (egyedül végzett) kocogás...

Esti (egyedül végzett) kocogás most megengedett?

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esnétek, reggel 7-től este 7-ig dolgozok szinte minden nap, szóval folyamatos 12 órázás (saját vállalkozás).


Este 8-9 között szoktam itt a lakótelepen kocogni szinte minden nap, máskor nincs rá idő. Kivéve szombat, vasárnap.

Most ezt is meg lehet tenni a 500 méteres körön belül?


Ismerős szerint igen, mert egészségvédelmi célja van a dolognak, ugyan az, mintha gyógyszertárba mennék.


Trollok kíméljenek, releváns válaszokat várok.



2020. nov. 11. 10:30
1 2
 1/13 Molyember ***** válasza:
21%
Mivel ilyen alapon bárki mondhatja, hogy éppen egészségvédelmi futást, sétát tesz, ezért szerintem nem mehetsz. Ez azért marhára nem olyan, mint a gyógyszertár. Ha akarod, kipróbálod, aztán majd a rendőrök eldöntik. De nem tanácsolnám.
2020. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Egészségügyi sétát csak úgy nem korlátozhat senki, arra külön paragrafus kéne a rendeletben. Pl. az sincs benne, hogy saját telkedről nem mehetsz haza 8 után, na nálam ez rögtön borul, mivel téliesítem a telken lévő házat, amit csak munka után tudok csinálni, tegnap is 23 órára értem haza onnan.


És két napja voltam a helyi éjjel-nappaliba éjjel 2-kor, egy rendőrt nem láttam, pedig vagy 500 métert kellett oda-vissza sétálnom. Nyilván láttak a térfigyelőkön, de mivel nem csoportosultam, nem csöveltem a padon, nem érdekeltem őket.

2020. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjél nyugodtan, majd ha látsz valami autót közlekedni a környéken akkor elbújsz egy bokorba míg elmegy.


De én nem félnék ettől mert amennyi kevés rendőrautó mászkál az utakon kevés esély van, hogy pont veled menjenek szembe.

2020. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Ennyi erővel én meg leszaladhatok a non-stop boltba egy sörért, mert egészséges.....

Tilalom, elég gond ha ezt az egy szót nem tudja valaki értelmezni. Ha az életedért futsz akkor futhatsz, de mivel senki sem akar megölni majd így NEM.

2020. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

kedves 4-es, a TILALOM jogilag azt jelenti, hogy kutyát SEM sétáltatsz, és dolgozni sem mész, ha nem rendvédelmi dolgozó vagy.


Jogilag ez a szabály korlátozás.

2020. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Csak meloba es melobol.. mit nem lehet ezen erteni?
2020. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: nem csak, mert 500 méteren belül kutyát is sétáltathatsz.


Szóval ha megallit a rendőr elég ha azt mondod épp elszaladt a Bodri. :)

2020. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Jajj fejezzétek már be ezt a birka életstílust, hogy amit a főjuhász mond, haladéktalanul betartjátok.


Nem pórázon élünk, nem vagyunk senkinek a gazdája, szabad emberek vagyunk. A kijárási tilalomnak pedig meg sem lett volna szabad történnie. A WHO is megfogalmazta, hogy joga van az embereknek tiltakozni a korlátozások ellen.

2020. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezek nem járványvédelmi intézkedések, ezek szívatások.


Vissza kéne vezetni az általános kijárási korlátozásokat, ami tavasszal volt. Ott egyértelmű volt csomó dolog.

2020. nov. 11. 12:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kivétel, hogy "egészségvédelmi cél", hanem olyan van, hogy "egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal".

Ennek fogalmát a most megjelent kormányrendelet vagy más jogszabály nem határozza meg, ezért simán kiváló indok az, hogy benzinkútra kocogsz gyógyhatású készítményért (azért nem ültél autóba mert fáj a fejed), hazafele meg az, hogy onnan jössz (legyen nálad egy csomag gyógyszer). Vagy akár kérhetsz háziorvostól is papírt arról, hogy neked orvosi javallatra kell kocognod napi egy órát (pl. szív- és érrendszeri megbetegedés vagy trombózis megelőzésére, mert munkád mozgásszegény).


lásd itt:

[link]

2020. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!