Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kap egy...

Milyen büntetést kap egy csaló ha feljelentik és megtalálják?

Figyelt kérdés
Jófogáson egy hibás, terméket adott el nekem 50 ezer ft értékben amit hibátlanként hirdetett. Vissza kapom a pénzem ha megtalálják?
2020. nov. 11. 21:38
 1/9 A kérdező kommentje:
És a nyomozást mikor kezdik meg a feljelentés után?
2020. nov. 11. 21:40
 2/9 A kérdező kommentje:
És adás-vételit nem írtunk de a biztonsági kamerán látszik hogy átadja nekem a hibás terméket.
2020. nov. 11. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha pont 50k volt akkor szerencséd van mert az a szabálysértési értékhatár. Ha alatta volt akár 1 forinttal akkor pech, mert érdemeben nem fognak vele foglalkozni ha nem tudsz hozni mást is akit átvert, hogy üzletszerűség legyen belőle.
2020. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fix 50 ezer ft volt az üzlet.

Tudom a nevét és a telefonszámát. De azóta letiltotta a számomat és így nem tudom elérni.

2020. nov. 11. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van értelme feljelenteni, mert már érdemben fognak vele foglalkozni, amúgy szerintem pénzbüntetést fog kapni.
2020. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Megteheted a feljelentést, HA be hívják kihallgatásra, ott azt mondja hogy jó állapotú volt a termék mikor átadta és te tehetted tönkre.

Itt patt helyzet alakul ki.

Innen pedig már nagyon nehéz pozitív egyenleggel kikerülni, kell szerezned még olyanokat, akit ugyan ez a személy károsított meg ezen a módon.

Nélküle polgári pert indíthatsz, de ha nem tudod bizonyítani hogy hibás volt a termék amikor átadta, jó eséllyel nyersz magadnak egy perköltséget is.

2020. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. De a vásárlás után 1 nappal bevittem egy szervizbe ahol azt mondták hogy hibás a termék. Az eladó 3 nap próbagaranciát vállalt a termékre így jogom volt hogy vissza kapjam a pénzem. Ha letagadja, tudom igazolni a szervizessel. Egy számítógép alkatrész volt a termék amit vettem.
2020. nov. 11. 23:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ... ha csak simán valótlant állított akkor polgári peres ügy ahol az elállási jogodat gyakorolhatod. Ha viszont bizonyítani tudod hogy szándékosan tévesztett meg anyagi haszonszerzés céljából akkor már büntető kategória mert elérte az 50k értékhatárt. A bizonyítási eljárás kicsit körülményes lesz... hogy bizonyítod hogy már előtte is hibás volt a termék, nem akkor keletkezett a hiba ami után átvetted és használtad?
2020. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem. Alapból döglött volt a termék mikor otthon kipróbáltam. Pont ezért vittem el szervizbe hogy próbálják ki más számítógépben. Az eladó egyből kitörölte a hirdetést miután egyeztettük a találkozót, így már kicsit gyanús volt a dolog. Így értékelni sem tudtam a terméket az interneten.
2020. nov. 11. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!