Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? Az új maszkviselés...

Mit tegyek? Az új maszkviselési törvényekben nincs szó fogyatékos illetve pánikbeteg emberekről, mindenkire vonatkozik! A 22 éves autista, pánikbeteg és erősen OCD-s testvéremet, hogy vigyem le az utcára sétálni? NEM TUD MASZKOT HORDANI!!! 30N

Figyelt kérdés

Megismétlem. 22 éves, magasan funkcionáló autista, pánikbeteg, OCD-vel kezelt, több gyógyszert szedő testvérem velem él és eddig le tudtam vinni sétálni, mert SZÜKSÉGE VAN A MOZGÁSRA! Most az agyament intéztkedés miatt az utcára sem tudom levinni, hogy aludni tudjon ő is és én is tőle! Mit tegyek? Ha rá próbálod adni, ordít és letépi, dühkitörése lesz, szenzoros tultöltődés stb...


Ui: NEM vagyok maszktagadó, se semmiféle vírustagadó, vagy egyéb, amivel engem megszoktak emiatt KOMOLY PROBLÉMÁM miatt felcimkézni. Olyannyira nem, hogy én már az elejétől fogva, még ITTHON is viseltem a maszkot, nehogy tovább adjam a nagymamánknak, DE most nem tudom mihez kezdjek!!!!


ÖTLETET KÉREK!!!



2020. nov. 12. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a kezelőorvosával (gondolom, van neki), hogy mi a teendő, tud-e igazolást adni ilyen esetekre. Esetleg a covid-vonalon is próbálhatsz érdeklődni, bár nem tudom, ilyen speciális esetekre tudnak-e valamit mondani.

Egyébként nem tudjátok kocsival elvinni valami településen kívül eső helyre, ahol nem jár más? Tudtommal nem mindenhol kötelező a maszk, van, ahol parkokban pl. nem kell hordani. Ennek is nézzetek utána.

2020. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Vigyétek el a Margit-szigetre, ott pl nem kell.
2020. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es, és ha nem pestiek?
2020. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha kocsival el tudtok menni egy parkig, ott nem kell maszkot hordani. Amúgy meg nézz utána, hogy a ti városotokban pontosan hol kell felvenni az utcán is, mert ez eltérő és kisebb helyeken nem annyira szigorú, nem kell mindenhová. Pl. Székesfehérváron csak a belvárosban, a parkolókban, az állomásokon, buszmegállókban és a játszótéren a felnőtteknek kell kültéren is kötelezően hordani, máshol nem muszáj. Szóval csak meg kell nézni, ha nálatok se kell mindenhol, akkor simán megoldható a maszk nélküli séta.
2020. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
3-as, akkor még könnyebb is kijutniuk a természetbe.
2020. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Most látom, hogy félreérthetően fogalmaztam. Szóval kisebb városokban nem olyan szigorú, de még megyeszékhelyeken se mindenhol, pl. Székesfehérváron is megoldható lenne a maszk nélküli séta.

Így talán egyértelműbb :)

2020. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
A diktatúra mindig a beteg emberekkel szúr ki a leginkább, ez sem kivétel.
2020. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Valós pszichiátriai esetekre nyilvánvalóan kéne adni valami orvosi papírt, ami felette áll a nyolcosztályos közterületfelügyelő pénzbírságolási szándékának.


Nem-e lehet a maszkot mással helyettesíteni? Hogy most mondjak egy hülye példát, ketten visztek egy-egy nagyobb kartondobozt, azt azt se látja senki, hogy az öcsétek közötte jön. Vagy vigyen ő maga előtt félkörben valami jó nagy papírlapot. Csak van valami, amit elvisel. Bukósisak, átlátszó pajzs, Heggesztő izé, Jó nagy sál körbe tekerve... A hatóságot csak az érdekli, hogy ne lássanak szabadon szájat. Valójában nem a maszk típusát firtatják.


Aki pl. fél, hogy nem kap benne levegőt rendesen, az tud csinálni olyan maszkot, ami normál maszknak néz ki, csak valójában mereven eláll egy fél centire az arcától, és akkor jön rendesen a levegő.

2020. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Lassan egy éve maximum sétálni szoktunk lemenni, mert ugye boltba és buzson is kell, de ez érthető. Mi a Belvárosban lakunk, MINDENHOL kötelező és NINCS autónk. Amúgy nem vagyunk egyedül ezzel, nagyon sok autistát és autistát gondozót ismerek és nagyon problémás a törvény, mert vannak akik orvoshoz sem tudják vinni az autista, nála sokkal rosszabbúl funkcionáló gondozottjaikat, már egy egész éve lassan. Ez a buszvezető "jófejségén múlik". Nekünk szerencsénk volt, mert gyalog eltudtunk menni a dokihoz eddig, de már azt sem. Megjegyzem, ahol a húgom él, ott olyan törvény van, ami számításba veszi a fogyatékkal élőket( igazából még nem is hallottam olyat, ahol ne így lenne, kivéve persze nálunk) , nem csak a kutyákat, mert ugye a kutya többet ér mint az öcsém, hisz azt lehet sétáltatni este 8 után is! :(


(Az orvos azt mondja amúgy, hogy nincs jogosultsága ilyen igazolást kiadni)


Bocsi, el vagyok keseredve.

2020. nov. 12. 18:12
 10/18 A kérdező kommentje:

"Aki pl. fél, hogy nem kap benne levegőt rendesen, az tud csinálni olyan maszkot, ami normál maszknak néz ki, csak valójában mereven eláll egy fél centire az arcától, és akkor jön rendesen a levegő."


Az a baj, hogy ha valami az arcára kerűl, nem viseli el. Kitör és letépi!

2020. nov. 12. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!