Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol van leírva , hogy a diák...

Hol van leírva , hogy a diák kötelezhető , hogy az iskolában és tanórák alatt folyamatosan viselje a maszkot?

Figyelt kérdés
Keresem azt a törvényt vagy jogszabályt ami kimondja , hogy a diák köteles az iskolában állandóan maszkot viselni. Mi írja le , hogy az iskola kötelezővé teheti a folyamatos maszkviselést ? Müller Cecília is kimondta , hogy nem kötelezhetőek mégis megteszik az iskolák . Ha nem veszed fel igazolatlan és kiküldenek .

2020. nov. 13. 12:42
1 2
 11/14 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Orvos, igazolás a betegségről.
2020. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15%

Hagyjuk már ezt az asztma szöveget, én is az vagyok 3 hete kb folyamatosan maszkban vagyok, az a legnagyobb bajom, hogy tiszta pattanás az arcom.


Vegyél a gyereknek normális maszkot és kész!

2020. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
ha a srac asztmas, az iskolaval kene megbeszelni hogy ne kelljen bejarnia es tanulhasson otthon, mert ha o elkapja a virust annak suluyos kovrtkezmenyei lesznek
2020. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

#13 Ez már meghaladott dolog.

Szeptemberben eleve úgy kezdődött meg az oktatás, hogy aki gyerek veszélyeztetett valami módon - ilyen a súlyos asztma is - annak az orvossal kell beszélnie és az orvos igazolásával tanulhat otthonról a gyerek. Ahogyan ha a gyereknek más típusú allergiája van, akkor pl. nem kötelező a fertőtlenítőszereket használnia. Nálunk is van ygerek aki szeptember óta nem jár iskolába egészségügyi okokból, mert a maszk nem adna neki biztonságosan védelmet a közösségben, van gyerek aki a bejáratnál sem kell hogy fertőtlenítse a kezét az allergiája miatt, hanem tudja, hogy belépéskor azonnal mennie kell kezet mosni szappannal helyette. Van olyan kisfiú is, akivel nem tudnak otthon maradni a szülei, de az egészségi állapota kiemelt figyelmet igényel, rá jobban figyelünk és ő az egész napját olyan maszkban tölti ami kellően megvédi.

Amúgy én is asztmás vagyok, a maszk viselése nem okoz gondot ilyen szempontból. Az asztma inkább stressz függő és az okozhat problémát ha a maszkviselés miatt felidegesíti magát valaki - ennek meg pont az nem tesz jót ha olyanokat hall, hogy neki a maszk majd fulladást okoz. Mert nem okoz, csak kellemetlen.

De a lényeg, hogy el sem kellett úgy kezdenie gyereknek az iskolába járást, hogy az veszélyeztesse. Most tényleg nagyon könnyen adnak az orvosok is felmentést, meg az iskolák is mindenre nyitottak. Senkinek nem kell az, hogy egy tanulójuknak baja legyen. Az viszont nem történhet meg, hogy maszk nélkül mehessen a közösségi terekbe valaki ha már képes lenne viselni. Ezért is vannak elkülönítve a kicsik a nagyobbaktól, mert az alsósoktól még nem lehet megkövetelni, hogy kellő gondossággal viseljenek maszkot mindannyian.

2020. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!