Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Internetes átverés áldozata lettem.. "nem nagy" összegről van szó (17.000ft) bár ezért is meg kellett dolgozni..


Az (magyar) úriember nevét és bankszámlaszámat tudom összesen.

(Illetve e-mail beszélgetések bizonyítékként)


Első kérdésem: megéri e egyáltalán foglalkozni vele?


Második: ha megbizonyosodtam az úriember "hibájáról" és kizárható a hamis vád részemről, milyen költségekkel kell számolnom a feljelentést és a továbbiakat illetően?


Harmadik: Otp (smart)banki utalással fizettem az úriembernek (nov. 16.-án) van e lehetőségem a tranzakciót visszavonni?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!



2020. nov. 16. 18:51
 1/2 anonim válasza:
Ne hagyd annyiban! Én egyszer hasonlóan voltam lehúzva a saját hibámból, és amikor elmeséltem a bankomban akkor törölték az összes tranzakciót és visszakaptam a pénzem. Szerintem a te esetedben is így járnának el.
2020. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! igen itt is saját hibáról van szó.. emberi naivság. :)
2020. nov. 16. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!