Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Covid teszt megtagadása jár...

Covid teszt megtagadása jár pénzbírsággal?

Figyelt kérdés
Ma felhívott az OMSZ, mivel kértem tesztet, de szeretnék elállni tőle bizonyos okok miatt. Azt kérdezte, hogy ezt most megtagadásnak írhajta. Mondtam igen. Kérdésem az, hogy ez jár-e egyfajta rendőrségi intézkedéssel vagy esetleg pénzbírsággal?
2020. nov. 25. 11:52
1 2 3
 1/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%
Erre nem tudom mi a szabály, mennyire veszik komolyan, de ezzel gátolod a járványügyi védekezést, ami miatt megbüntethetnek. Miért utasítod el egyébként?
2020. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert kiderült, hogyha pozitív a tesztem elküldenek mindenkit karanténba, pont most, amikor eleve a munkakörünk olyan, hogy nem tehetjük ezt meg.
2020. nov. 25. 14:26
 3/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vis major helyzetnek minősül, ha pozitiv vagy, tehát a munkáltató emiatt nem büntethet meg.
2020. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
A kérdés érdekes. De Te kérted a tesztet, ha jól értelmezem, gondolom a háziorvostól. Nem hinném, hogy járna bírság vagy büntetés, mert önszántadból kérted nem kötelezett rá senki. Még az is lehet, hogy az OMSZ örül ennek, mert így is rengeteg tesztet csinálnak naponta.
2020. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

Ne szórakozz más Életével kamuból,,


Más kimaradt miattad a tesztről...

⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

2020. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%

Remélem megkapid a magadét,


Jól mondom tagok??

2020. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ember! Nem szórakozom, pont, hogy dolgozni szeretnék, hogy más élhessen! Fogalmad sincs hol dolgozom, és, ha most karanténba tesznek mindenkit, képtelenek leszünk ellátni a covid betegek segítségre szorulását. Helyszínre kell járnunk és ezt nem vehetjük fél vállról. Legalább kérdezni tanuljál meg, ha már anyukád gondolkodni nem tanított meg.
2020. nov. 25. 15:04
 8/21 anonim ***** válasza:
#2: A miniszterelnököt is elküldik karanténba, ha kiderül, hogy pozitív. Nem létezik olyan, hogy nem engedheti meg magának valaki. Semmiféle szankciót nem kaphat a munkavállaló, akit karanténba küldenek, ha emiatt aggódsz. Helyettesíteni meg bárkit lehet addig, nem dől össze a vállalat a távollétedben.
2020. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy a szíveden viseled az egészségügyet, vélhetően ott dologozol. Szerintem nem kellene, hogy emiatt pénzbírságot kapj, nem köteleztel rá. Próbálj akkor home office-ban dolgozni, lehet onnan is tudod mozgatni a szálakat.

Jobbulást!

2020. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi dolgozókat rendszeresen és kötelezően tesztelik! Biztos, hogy nem ott dolgozik.
2020. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!