Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a covid 19 antigén gyorstes...

Ha a covid 19 antigén gyorsteszt pozitív eredményt mutat, akkor biztos hogy az illetőnek koronavírus fertőzése van?

Figyelt kérdés
Egyik helyen azt olvasom hogy csak ha negatív lesz akkor kérdéses, ha pozitív az akkor tényleg az, máshol hogy egyik eredmény sem megbízható, mindenképp kell a pcr teszt...ti mit tudtok erről?

2020. nov. 21. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Gyorsteszt nem megbízható, ezt OV is megmondta. Mind a két esetben lehetnek false eredmények.
2020. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Antigén gyorsteszt pozítiv esetben megbízható, nagyon ritka az álpozítiv eset (a legtöbb ost használt gyorsteszt már 98% fölötti megbízhatóságú, a PCR sem jobb, mert ott a mintavételt el lehet szúrni). Sok helyen pozítiv antigén teszt esetén már nem is csinálnak PCR-t. A negatív eredmény megbizhatatlanabb. Mert sok a hamis negatív (eleve lappangási fázisban gyakorlatlag végig negatívat mutat,miközben az illető fertőző képes).
2020. nov. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom álnegatívság jellemző a gyorstesztre. Mondjuk nekem pozitív lett, de nekem voltak tüneteim.
2020. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Semmi nem 100%. Egyik teszt sem. Ha az antigén teszt pozitív, az kb. 98%-ban covid 19-et jelent.
2020. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem tegnapelőtt csináltak gyorstesztet náthás tünetek és szaglásvesztés miatt, pozitív lett, de elrendelték a pcr tesztet is, hogy megerösítsék...ezért érdeklődök, mennyire lehet valós a gyorsteszt eredménye, ha ezután is megkérték nekem a pcr-t is.
2020. nov. 22. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
99% feletti valószínűleggel igen.
2020. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinu arra kivancsiak aktiv e a fertozesed.

Akit ismerek ott a telje slamokozosseg covidos. Egyikuk ek pcr tesztet csinaltak a tobbieknek ezt kovetoen gyorstesztet. Akinek az antigenes gyorstesztje negativ lett ott pcrhez is vettek mintat. Szoval lehet nalad valami "ketes" es csak biztosra akart ak menni.

2020. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!