Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha azt szeretném elérni hogy...

Ha azt szeretném elérni hogy egy adott családtagom ne temetőben nyugodjon hanem a saját birtokomon erre van jogi lehetőségem? Hamvasztás nem jöhet szóba.

Figyelt kérdés
temetés,jog,magánbirtok

2020. nov. 27. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ez nem megengedett
2020. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem temetheted el, csak kijelölt helyen.

De talán otthon lehet, temetés nélkül, urnában, nézz utána.

JOG kategória.

2020. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Választ.
2020. nov. 27. 21:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A rokonom hamvait mi is hazavihettuk. De a hullajat egyben nem.
2020. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Beteg emberek vannak...
2020. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tartom magamat beteg embernek ne is haragudj arról van szó hogy szeretném ha Valaki nem a temetőben nyugodna hanem az én magánterületemen.Ennyi és nem több.
2020. nov. 28. 17:36
 7/14 anonim ***** válasza:
a magánbirtokod néhány év múlva már nem a tiéd lesz. Akkor mi lesz a sírral? Legyen 50 év, de a maradványok még mindíg ott lesznek.
2020. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
mi lenne a magánbirtokkal? öröklődni fog.
2020. nov. 29. 14:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

És az örökösök egy sírt akarnának a saját területükön? Ilyet normális ember eleve nem akarna, de akik öröklik, azok meg végképp nem.


De szerencsére ez jogilag nem is leheséges!

2020. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel szerettem volna érvelni, hogy bár méltányolandó a kérésed, hogy a hozzátartozód a te kertedben nyugodjon inkább, mint egy köztemetőben, de idővel a birtok kikerül a családod tulajdonából, vagy az örökösök távolodnak el érzelmileg a néhaitól.

Akkor vajon mi lesz?

Ha bárhova lehetne temetkezni, akkor a gyilkosságok itt-ott elhantolt áldozatairól is nehézkes lenne megállapítani, hogy kicsodák, micsodák voltak, hogyan haltak el és kerültek e nyughelyükre.


De van még egy érv. Ha más akarná látogatni az elhunyt sírját, akkor arra nem nyílna lehetősége. Vagy belépti díjat szednél?


Amúgy, szerintem ez egy joghézag. Én legalábbis nem ismerek olyan jogszabályt, amely tiltaná a hátramaradottaknak, hogy az elhunyt nyughelyét maguk jelöljék ki.

2020. nov. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!