Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijárási tilalom alatt lehet...

Kijárási tilalom alatt lehet havat seperni a házunk előtt, és síktalanítani a járdát? Ha nem, és 5 óra 1 perckor valaki elesik, és balesetet szenved, mert jégpályává fagyott a járdára leesett csapadék, hibáztatható vagyok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik kivétel az "egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal".

A járda csúszásmentesítése ennek tűnik.

2020. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg eddig minden nap hajnali négykor megcsináltad. Persze kettőkor is, mert mi van, ha valaki 2:45 - kor esik el. Éjfélkor és este tízkor is. Ónos eső bármikor jöhet. Hajrá!
2020. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: Széles utcafronttal rendelkező ingatlan előtt nem 1-2 perc a hóeltakarítás. Igen, volt amikor nagy havazáskor többször is kimentem, főleg mert a nehezen járó, idős családtagomat nem akartam terhelni, és igen, 5 óra előtt, mert 6 órára mennem kellett dolgozni, és a munkahelyem nem a szomszédban volt. Nem provokációnak szántam a kérdést, aki csak unatkozik, vagy letorkollni akarja a másikat, menjen máshova.
2020. nov. 29. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy a legelső válaszoló mondja, konkrétan életveszélyt hárítasz el a lapátolással, sózással.

Bár igaz ehhez először hó kellene...

2020. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
ez kivétel, ahogy írják.
2020. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem meg a kérdés trollkodás. Kb. száz másikkal. Meg vannak már a kérdezők veszve, hogy valami kibúvót találjanak a kijárási tilalom alól. Mi van, ha 500 méterre vagyok a háztól, de a kutyám feje átlóg, mi van ha ez meg az van, ha 8 óra egy percre érnék haza bemenjek-e inkább a szomszédhoz ami közelebb van, teljesen életszerűtlen kibúvók, csak hogy bele lehessen kötni valamibe.


Havazáskor sokan kimennek többször is, de ha 5 előtt csinálod tényleg a legkomolyabban kérdezem, hogy mi történik, ha 4 -kor esik el valaki? Akár fél négykor, vagy éjfélkor?


Meg én pl. lefekszem este aludni - másokkal egyetemben - ahogy mások én sem értesülök róla éjjel, hogy éppen éjjel leesett a hó és nem állítok be ébresztőt óránként, hogy megnézzem, meg hajnalban se kelek fel ha nem szükséges más miatt. Felelősségre vonható vagyok-e, ha 2:57 perckor elesik valaki a ház előtt a járdán?

2020. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi is takarítottunk már havat hajnali négykor. Szerintem sokan vannak így, akik 6-ra járnak, vagy másik városba dolgozni. Lesz itt hó, ha nem most, hát februárban. A kérdés abszolút életszerű, ugyanakkor én nem félnék. Szerintem nincs az a rendőr, aki ne értené a helyzetet, ha egy hólapátoló embert lát.
2020. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
És mi van ha 11;11 kor esik el valaki? Amikor te már solgozol
2020. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!