Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt hogyan kell értelmezni?

Ezt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

"Kiss Róbert alezredes közölte: a kijárási tilalom megszegése miatt a hétvégén 1293 személlyel szemben intézkedtek. Közülük 1258-ra rúg azok száma, akik ténylegesen megszegték a kijárási tilalmat."


Szóval ha jól értem, az 1298 személyből 40 tudott nyomós indokot felhozni, a többi meg kószált céltalanul?



2020. nov. 30. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen
2020. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
40-en nem tudták papírral igazolni, és önhibájukon kívül sértettek szabályt. Késett a vonat, dugóba kerültek, gyógyszertárba kellett menni, stb. Legalábbis én így értelmezem.
2020. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az 1293 intézkedés édeskevés, mert ebben benne van a péntek, szombat és vasárnap éjszaka is. Szóval csak az kap büntit aki marhára balszerencsés.


Csak egy példa, hogy mit jelent az, hogy tilalom: [link]

2020. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még az is lehet hogy 40 bulizós fiatal elfutott az intézkedés közben. Láttam már ilyen bliccelőt
2020. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!