Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jármű adásvételi évekkel...

Jármű adásvételi évekkel visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy motort régebben, és eladtuk, nem tudtunk vele mit kezdeni. Azóta adták-vették, nem volt forgalomba helyezve, majd a mostani tulajdonos megkeresett, hogy írjunk hozzá egy adásvételit, mert most szeretné üzembe helyezni, és a forgalmiban mi vagyunk az utolsó tulajdonosok. Lehet belőle valami bajunk, ha most írunk róla adásvételit? Lehet visszamenőleg, vagy inkább mostani dátummal, mintha nálunk lett volna azóta?
2020. dec. 4. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne írj. Ha már egyszer írtál és jelentetted hogy eladtad akkor nincs tenni valód.
2020. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most írsz egy új adásvételi szerződést, és a vevő (törvényi előírásoknak megfelelően 1 hónapon belül) bejelenti, megállapítják, hogy az elmúlt években nem fizettél gépjárműadót... és be fogják tőled szedni!
2020. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit a 2-es mond. Durca összeg lesz, mert plusz díjak is rajta lesznek.
2020. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy forgalomból kivont jármű. Nem vagyok benne biztos, hogy akkor írtam-e adásvételit, működésképtelen volt, alkatrészként adtuk el. Nem tudom, hogy hány emberen ment keresztül azóta. Ti sem írnátok alá így sem?
2020. dec. 4. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:

"szeretné üzembe helyezni, és a forgalmiban mi vagyunk az utolsó tulajdonosok"


Eszerint a mondatod szerint nincs forgalomból kivonva! :( Ha nem tudod magad lefedni "évekkel visszamenőleg" íródott adásvételivel, számíthatsz az adóhatóság megkeresésére - bármilyen módon is lesz végül üzembehelyezve a gépjármű.

2020. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy kiskönyv volt hozzá, aminek a sarka le volt vágva, és rá volt írva, hogy forgalomból kivonva. Nálunk is úgy volt 20 évig, hogy nem volt sem használva sem forgalomba helyezve


Bocsánat, hogy nem egyértelműen fogalmaztam. Mindenesetre nem írok alá semmit szerintem

2020. dec. 5. 09:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!