Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kijárási tilalom megszegőjek...

A kijárási tilalom megszegőjeként mi lett a büntetésed?

Figyelt kérdés
Téged, akit már megbüntettek, gyakorlatilag mekkora bírság lett a "jutalmad"?

2020. dec. 7. 03:33
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem bűntettek még meg, de ismerősöktől hallottam, hogy ha rajta kapnak, elsőre elismered a hibád a rendőrnek, és közreműködően viselkedsz velük, akkor van rá esély, hogy nem büntetnek meg annyira. Általában 30000 és 120000 Ft közötti összegekről hallottam, de sokan mesélték nekem Messengeren, hogy családi problémák miatt kellett eljönnie otthonról, amit jó eséllyel könnyebben elfogad a rendőr. Ha tudsz konkrét úti célt is mondani, hogy oda tartasz és ezt tudod is valamelyest igazolni (meg persze egy okot), akkor ez is befolyásolhatja a rendőr hozzáállását. Persze ez rendőrfüggő, de ők is lehetnek empatikusak. Mellesleg vidéken alig fordulnak elő rendőrök (sőt, szinte nincsenek is). Ez inkább bent Pesten lehet. Ugyanis én szombaton hajnali 2-3 óra körül kimentem közlekedni és egy árva lélekkel se találkoztam. Apámnál aludtam, aki elviselhetetlenül horkol (és emiatt többször is összevesztem vele az este folyamán), én meg fogtam magam, és otthagytam a p*csába. Nem fogok többször kísérletezgetni ezzel, hogy megúszom-e, avagy sem, de ott nem volt más választásom, mert semennyire nem tudjuk már egymást elviselni.
2020. dec. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Engem se büntettek meg. Amióta bejött ez a kijárási tilalom este 8-tól, azóta is változatlanul jövök-megyek végzem a dolgom, nekem nincs kijárási tilalom. A rendőrök mászkálnak, de nem többet mint a tilalom előtti estéken. Járkál valami fekete autó is a városba katonákkal vagy kommandósokkal, a csuda tudja, többször eljöttek mellettem is, senki nem szólt hozzám. Szóval nem értem.az embereket, hogy miért vannak annyira besz@rva, hogy nem lehet kijönni. Nyugodtan kijöhet mindenki, nincs több rendőr mint máskor, nincs erre külön razzia. Nem fog senkihez szólni a rendőr. Papíron hivstalosan kéne, hogy mindenkit figyelmeztessendk, megbírságoljanak, vagy feljelentsenek, azonban a gyakorlatban még azzal a három fiatallal sem foglalkoztak, akik a főtéren este 11-kor röhögcséltek, beszélgettek.
2020. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Errefelé se jár a kutya se. Erdőszéli kis utca a faluban. Ugyanúgy elmegyek sétálni a kutyámmal 8 után is, mert tartozom neki is ennyivel. Vagy mit fertőznék meg az erdőben? A szarvasokat, vagy az akácost? Tiszta vicc... Józan ésszel nem rendelkeznek a törvényhozók, vagy csak egyszerűen bábok.
2020. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam eddig semmit, pedig 4x is a 20:45ös busszal jöttem haza a telekről. Ott most nagyon sok meló van, és 6ig dolgozok a munkahelyen. Rendőrautó ment már el előttem, de ennyi.
2020. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!