Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Normális hogy ilyeneket...

Normális hogy ilyeneket csinál az ügyvédem?

Figyelt kérdés

Fogadtam egy ügyvédet a páromnak aki előzetesben van.

akárhányszor hivom hogy mi volt a tárgyaláson üléseken vagy hogy mik az esélyek leráz hiteget azt mondja hogy vissza hív aztán sehol semmi. nem szól ha van valami fejlemény. semmit sem tesz nem értesít semmiről, pedig nem kevés pénzt fizettem érte! Szerintetek ez normális? Vagy mit lehet tenni?



2020. dec. 14. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Előzetesben is - korlátozásokkal ugyan - de lehet telefonálni. Érd el a párodat.

2. Határozottnak kell lenni. Például direkt konkrétan kérdezel. Minden nem megfelelő válaszra lehet mondani: nem ezt fizetem ügyvéd úr. Pontos és kielégítő választ várok. Később hozzá lehet tenni: Sok ügyvéd van, aki hitelesebben dolgozik.

2020. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Válts ügyvédet! A minimum, hogy tájékoztat a fejleményekről, hiszen te fizeted.
2020. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem a te ügyvéded, hanem a csávóé, aki sitten van, attól, hogy te fizeted, még köti a titoktartás az ügyfele felé
2020. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat:)

utolso, az ügyvédet én fogadtam nekem kell tajekoztatast adnia..nincs semmifele titoktartas mivel en fogadtam..

2020. dec. 15. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, pedig köti a titoktartás, mivel az az ügyfél felé él, pont úgy, mint az orvosé.
2020. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor nagyon okosnak hiszed magad. Mert semmiféle titoktartás nincs mivel én fogadtam! de kérdezz meg akarkit ;)
2020. dec. 16. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem a PTK-t, azt írja, hogy az ügyvédnek titoktartási kötelezettsége van annak irányába, akinek az ügyében jár el (ügyfél), mivel az ő ügyvédje; felmentést külső személy felé (jelen esetben feléd) csak az ügyfél adhat.


[link]

2020. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csak engem tájékoztat az ügyvéd mivel a párom előzetesben van vele nem beszel nincs kapcsolattartás közöttük.
2020. dec. 16. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!