Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a teljes nevem. Egyszerre beadhatom a kérelmet? Vagy külön kell?

Figyelt kérdés
A vezetéknévvel kapcsolatban: tudom , vannak nevek amit nem választhatok(pl történelmi, stb) , viszont van rá vmi más szabály? Sima egyszerű, magyar vezetéknevet (szalai, nagy, stb) bárki felvehet, akkor is ha nem volt ilyen a családban?

2020. dec. 15. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egyszerre tedd. Megromlott családi viszonyt tudnám alapos indoknak elképzelni, ha én lennék ilyen helyzetben.
2020. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Gugli a te barátod is. Beírod a keresőbe, hogy "névváltoztatás szabály" majd megnézed mait kiad, mint ez is:

[link]

és elolvasod.

2020. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csak magaddal szúrsz ki, ha külön adod be, mert a bürokrácia még akkor sem gyors, amikor minden teljesen simán megy. én februárban adtam be a kérelmemet a vezetéknevem megváltoztatására, május végén kaptam meg a határozatot, hogy igen, megvan, ezután mentem az anyakönyviért, és június végére lettek irataim. Nem tudom fejből az összes kivételt, de helységnevet (pl Budai) sem vehetsz fel csak úgy, nekem is vissza kellett vezetnem (emiatt csúszott 2 hetet a dolog). Ami pedig az indokot illeti: tökéletes, amit az első írt, nekem is valami olyasmi volt, hogy nem érzem a nevemet magaménak a névadóval való viszonyom miatt
2020. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!