Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezetéknév és keresztnév...

Vezetéknév és keresztnév megváltoztatása egyszerre lehetséges? Van valakinek tapasztalata ebben?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a keresztnév megváltoztatása 10e forint. De mi van akkor, ha egy időben a vezetéknevemet is meg szeretném változtatni, édesanyámét felvenni.

Nagyon komoly érzelmi és egyéb okai is vannak ennek a döntésemnek, indokolt lenne. Természetesen utána fogok kérdezni kormányablaknál is vagy ahol ezt kell, csak gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata.



2019. szept. 29. 17:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy további anyagi költségek is vannak, de ez a része nem akadályoz semmiben.
2019. szept. 29. 17:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen egyszerre megváltoztathatod mindkettöt - és ez egy névváltoztatás, egy költséggel.
2019. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Anyakönyvvezetőhöz menj. (Önkormányzat) Ott intézik, ő az aki elmond mindent.

Vigyél érvényes személyit, lakcímkártyát, és ha van akkor születési kivonatot.

Valószínűleg időpont is kell, nem tudom az adott településen hogy megy.


Keresztnév, ha magyar vagy, az engedélyezetteket lehet.

Vezeték nevet, ha él a felmenő, (anya, nagymama) a személy engedélyével lehet.


Egyszerre nem lehet, tudtommal. Egyszerre az egyik, aztán másik. 2-3 hónap míg engedélyezik, mert a pesti felettes szerv bólint rá.

2019. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyszerre a nagybátyám most változtatta meg a veztekék-és keresztnevét egyben
2019. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. szept. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!