Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a zebrán elütnek érdemes...

Ha a zebrán elütnek érdemes perelni?

Figyelt kérdés

Hello!


Ma hajnalban történt, hogy mentem át a zebrán (nincs lámpa) körbenéztem, balról nem jött senki, jobbról meg távolról jött valaki. Épp, higy elhagytam a zebra közepe táját az autó nem lassított. Ha nem lépek hátra akkor elüt. 90%, hogy gyorsan is hajtott.


A kérdéseim:


1, Itthon Magyarországon, ha “hagyom” hogy elüssön (de nyilván picit úgymond ráfekszem a motorháztetőre, hogy ne törje el a lábaim) tehát semmi bajom nem lenne, csak kicsit sántítanék, akkor itthon is lehet-e (akár egy jó ügyvéddel) ebből komoly pénzt elperelni valakitől? (Kocsija alapján nem minimálbérért dolgozik az illető) Vagy ez csak pl. az Egyesült Államokban működik?



2020. dec. 22. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

1. Ha nem lesz bajod, miért kérnél kártérítést? Mert lelkileg megviselt az eset, ezért soha többet nem tudsz dolgozni? Feljelentheted, és ha sikerül bizonyítani az esetet, megbüntetik, de te egy huncut vasat sem kapsz szerintem.

2. A gyalogos akkor léphet le a járdáról, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Zebrán is! Ha tehát lelépsz az autó elé, amely már biztosan nem tud megállni, te is hibás leszel.

3. Én nem gázoltatnám el magam, de ahogy érzed.

2020. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Jobb ha az ember nem kel ezen gondolkodjon ha elütnek semmikép nem jól sűl el. Ez egy kicsit úgy hangzik mintha te azt szeretnéd hogy neked koccanjanak és ebből pénzhez juss ezzel nem jó próbálkozni lehet rosszúl sül el lehet hogy bevered a fejed a szélvédőbe vagy oszlopba és ott maradsz bocs de nekem ez jött le
2020. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kérdésre választ még nem kaptam, engem csak a pénzügyi része éreekel.


Meg kell győződnir igen, de ha lát TÁVOLRÓL (nagybetűvel, mert a kicsit nem értetted) jönni egy autót akkor kiléphet, nem kell nekem feltételeznem, hogy az autó nem a megengedett sebességgel jön. Ha már a zebra KÖZEPÉIG eljutottam gyalog akkor szerinted nem volt ideje az autósnak megállnia?! Pláne, hogy alapból ugye fokozott óvatossággal kell megközelíteni a balesetet.



Legális-e peren, rendőrségen kívül helyben megegyezni a baleset okozójával?


Tehát ha a zebra közepén elüt valaki (az első kommentelő nehéz felfogása kedvéért: tehát nem lelépek az autó elé mikor az csak fél méterre van a zebrától) és nem esik komolyabb bajom, csak fáj a lábam vagy hátam, akkor megegyezhetek-e vele X összegben, hogy ne kelljen rendőrt hívni, (amiből ő úgysem jöhet ki jól) illetve pereskedni se kelljen? Ez legális dolog vagy nem? Semmi más nem érdekel.

2020. dec. 22. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem Amerikában vagy, itt nem adnak pénzt azért hogy valaki hülye.

Ha elüt az autó akkor neked kell bizonyítanod (a rendőrségnek) hogy az az autós hibája volt. Ha így van, akkor megbüntetik (ha sikerül). Amikor halálra gázolt két gyereket a gyorshajtó, azért sem kapott többet, mint pár évet. Soha nem fogsz akkora kártérítést kapni ami csak azért kárpótolna legalább, hogy megsérült a ruhád vagy te nem tudtál iskolába/dolgozni menni, nem hogy plusz pénzt kapnál.

De ha ehhez van kedved, akkor próbáld ki! Majd ha tudsz utána írni, akkor jelezd, hogy jó buli volt-e vagy sem!

2020. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz perelni. Ha nem lesz bajod akkor kap valami nevetséges pénzbüntetést meg pár büntipontot. Azt is csak úgy ha egyből rendőrt hívtok meg a szemtanuk alátámasztják, hogy nem te voltál a hibás.
2020. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De nem értem mit kellene alátámasztani szemtanúknak, a zebra KÖZEPÉN történt. Ha ismernéd a KRESZ-t tudnád, hogy fogozott óvatossággal kell megközelíteni a zebrát, illetve átkelési szándéknál is meg kell állni, nem hogy mikor már valaki a zebra közepén tart. Ha ott állok a zebra elején akkornis meg kell állnia, ha már a közepén tart a gyalogos akkor már réges rég álló helyzetben kell lennie az autónak. Kamerák vannak egyébként, de amúgy is minek, nincs olyan szituáció amiben a zebra KÖZEPÉN elütött gyalogos hibás lehet.
2020. dec. 22. 17:29
 7/11 Micimacko67 ***** válasza:

Kérdező, ha ilyenből szeretnél meggazdagodni...tényleg költözz az USA-ba...

Talán nem is lesz kár érted..

2020. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagyis leléptél féktávon belül
2020. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Amugyis van a 8 napon túli gyógyulás te orvoshoz kel menned hogy megálapítsa a sérülésed és nameg ott vannak a biztosítok erre max kifizetik az ellátásod de ha komolyabb bajod lessz a dokiknak sajnos kel néha plusszot nyujtani tisztelet a kivétel
2020. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De k...ott buta vagy... már rég a zebrán voltam mikor ő még mindig nem fékezett, pedig már akkor fékeznie kell mikr a zebra előtt áll a gyalogos. Kb. 5 lépés eljutni a zebra közepéig, nem félezett, nem lassított, pedig eleve fokozott óvatossággal kell megközelítenie. Nincs olyan élethelyzet, amiben a gyalogos hibás lehetne, ha a zebra KÖZEPÉN elütik (csak, ha piros lámpán megy át, de itt nincs lámpa)
2020. dec. 23. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!