Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a zebrán elütnek érdemes...

Ha a zebrán elütnek érdemes perelni?

Figyelt kérdés

Hello!


Ma hajnalban történt, hogy mentem át a zebrán (nincs lámpa) körbenéztem, balról nem jött senki, jobbról meg távolról jött valaki. Épp, higy elhagytam a zebra közepe táját az autó nem lassított. Ha nem lépek hátra akkor elüt. 90%, hogy gyorsan is hajtott.


A kérdéseim:


1, Itthon Magyarországon, ha “hagyom” hogy elüssön (de nyilván picit úgymond ráfekszem a motorháztetőre, hogy ne törje el a lábaim) tehát semmi bajom nem lenne, csak kicsit sántítanék, akkor itthon is lehet-e (akár egy jó ügyvéddel) ebből komoly pénzt elperelni valakitől? (Kocsija alapján nem minimálbérért dolgozik az illető) Vagy ez csak pl. az Egyesült Államokban működik?



2020. dec. 22. 15:34
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A zebrára lépés pillanatától számítva eltelt kb. 4 másodperc míg elértem a közepéig, neki volt 4 másodpece megállni, meg mondom, messzr volt. Nem baj értetlen vagy és nem tudod felfogni, hogy már ha csak a zebra előtt áll a gyalogos akkor is meg kell állni. Milyen érdekes, hogy ma is mentem arra és más autósok harmad akkora távolságra voltak a zebrától, mint ez a barom és mégis meg tudtak állni, igaz nem is jöttek csak a megengedett sebességgel és valószínűleg az utat figyelték. Nem baj, remélem valami hozzád hasonló emberke megint ilyen idióta lesz, azóta egy szép kővel a kezemben járok. :)
2020. dec. 23. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!