Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan működik a négygyerekese...

Hogyan működik a négygyerekeseknek járó SZJA mentesség?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni, hogy honnan és hogyan lehetne igényelni, de nem találtam egyértelmű válaszokat a neten. Új év után fel fogom hívni a munkáltatómat, a bérszámfejtők valószínűleg okosabbak lesznek, de ha van valakinek tapasztalata, vagy jobb rálátása, annak megköszönném a segítségét!

2020. dec. 29. 10:02
 1/3 A kérdező kommentje:
UI.: a törvényt elolvastam és 100%, hogy jogosult vagyok rá, azt akarom elérni (csak még nem tudom hogy hogyan) hogy a havi bérem növekedjen.
2020. dec. 29. 10:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy működik ahogy jelenleg a családi adókedvezmény is működik. Ha a munkáltatódnál végzik az adód és járulékaid levonását (munkahelyek többsége ilyen), akkor ott le kell adnod a megfelelő dokumentumot amiben igazolod a 4 gyermekedet és ez alapján nem fogják majd tőled levonni a 15% SZJA-t.

A cégednél kell megkérdezd, milyen dokumentumot és hogyan kell leadnod. Ahol a bérszámfejtést csinálják ott tudni fogják, ahogy a családi adókedvezmény módját és minden más adókedvezményt is tudnak. Ahogy olvastam egy kérvény leadása kell hozzá, de biztosan van rá formanyomtatvány, mint minden adókedvezményhez. Megpróbálhatod az APEH oldalán is megkeresni, a 2020-as adóbevallásban már szerepelnie is kell majd - visszamenőleg is lehet igényelni a most májusig leadott 2020-as adóbevallással az előző évre annak akinek jár. De a legegyszerűbb tényleg az ha a munkahelyeden kérdezed meg attól akinek ez a munkája vagy ha vállalkozóként dolgozol, akkor a könyvelődet.

2020. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Közben megtudtam, hogy csak egy egyszerű adóelőleg nyilatkozatot kell leadni a munkáltatónak: [link]


Remélem majd segít a kérdésem másoknak is!

2020. dec. 29. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!