Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szilveszterre vonatkozik a...

Szilveszterre vonatkozik a csendháborítási törvényből bármi?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van a településünkön (kis falu) egy buzgómócsing idióta, aki hatalmas DJ-nek képzeli magát, és állandóan bulikat akar szervezni, pedig az 1500 főből kb. 30 kíváncsi rá.

Na most, szavazást indított a facebookon, hogy csináljon-e szabadtéri bulit szilveszterkor, olyan módon, hogy kiteszi az erősítőit, hangfalait az udvarra, és este 8-tól éjszakába nyúlóan bömbölteti a környéknek a 80-as évek zenéit, annak ellenére is, hogy szinte ugyanannyi szavazó nem szeretné ezt hallgatni, mint amennyi igen, (24 nem - 25 igen).

Közben arra buzdít, hogy 10 főig lehet házibulikat szervezni, minden háznál jöjjön össze ez a 10 fő, és a zenéjére bulizzanak az udvaron, teraszokon.

Ez a barom egyébként tavasszal heteken át minden este 20 órakor 3 zeneszámot bömböltetett ugyanígy, tapsolással egybekötve az eü dolgozókért. Akkor is többen voltak rá kiakadva, mint amennyien tapsikoltak. Azt tudni kell, hogy a település hegyekkel körülölelve egy völgyben helyezkedik el, gyakorlatilag olyan, mint egy katlan, szóval a hangzavar elég nagy lenne, ahogy tavasszal is az volt. Gyakorlatilag zengett a házunk csukott ablakok mellett is (1 utcával lakik alattunk az illető).

Lehet ezzel valamit kezdeni?



2020. dec. 30. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2020. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Szilveszter az év egyetlen olyan napja mikor minden állampolgárnak jogában áll csendet háboritani.
2020. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Erre egyébként magadtól is rájöhettél volna. Pl tűzijáték sem volt tilos és most sem a hangnyomás miatt. Pedig egy ilyen a földtől elemelkedve robban jóval 100dB feletti hangnyomással és tiszta időben több száz kilométerig elhallatszik. A gyakorlatban csak a körülötted lévő zajszennyezés miatt nem hallod a távoli robbanásokat.
2020. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3, Kutakodtam, a legfrissebb, amit a csendháborításról találtam, egy októberi cikk. Ott a tüzijáték használatot külön kiemelte, arra nem vonatkozik a csendháborítás jeles alkalmakkor, de a szabadtéri hangerősítésre ezt nem írja, ott még mindig a 22 óra szerepel, hogy max. addig mehet a cirkusz.


Szerintetek az frankó, hogy ennek a baromnak a zenéit hallgassa órákon át a település fele? Ráadásul mindezt a facebook csoport tagjai döntsék el? Ne már!

2020. dec. 30. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem teljesen rendben van.
2020. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Hívjál rá rendőrt. Én amúgy elmagyaráznám neki nyugodt, higgadt hangnemben, hogy mi fog történni, ha nem bír magával. Hogy max az orrával tudja majd kezelni klaviatúrát. De még az is fájni fog.
2020. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Én az ilyet lelőném
2020. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Rosszindulatúak vagytok.
2020. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!