Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szilveszterkor tartott bulihoz...

Szilveszterkor tartott bulihoz kell az önkormányzat és a szomszédok engedélye? Van még csendháborítás?

Figyelt kérdés

Bulit akar néhány fiatal tartani egy házban,ami a faluban van,de sok a baba a környéken és az idős ember.

Megtehetik minden engedély nélkül,vagy mit tehetünk majd mi szomszédok,akik kénytelenek leszünk a drogosok buliját elviselni?


2013. dec. 15. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

a legfontosabb mindenképpen az kéne legyen, hogy mindenféle hatóságot és az önkormányzatot is kihagyva, egyességre kéne jussatok

annyira csaknem drogosok, hogy ne lehessen velük beszélni :D

beszéljétek meg, hogy ne bömböltessék a zenét és nagyon ne hangoskodjanak, mert itt idősek és kisbabák is vannak

a lényeg, hogy próbáljatok meg velük kompromisszumot kötni

ha mégis hangos lesz éjjel a zene, akkor meg nyugodtan hívjátok a rendőrséget

csendháborítás van még, de nem tudom pontosan, mi számít annak

a rendőr mindenképpen kijön, ha hívjátok, legalábbis ki kéne...

2013. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Volt már ott bármi hasonló eset, hogy tartósan megzavarta volna egy buli az ott lakók nyugalmát? Mert szerintem annak a nyugdíjasnak, vagy csecsemőnek, aki nem bírja elviselni, hogy tőle száz méterre buliznak kb. 5-6 órán keresztül, az nem való az életre.
2013. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor lehet hangoskodni, az egy különleges alkalom, még tűzijátékot is lehet használni. Attól pedig nem lesznek drogosok, hogy fiatalok és szilveszterkor buliznának egyet.
2013. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 iuscogens válasza:
Egyet értek a hármassal. Nem mellesleg a szilveszter erről szòl. Egyrészt hatalmas szemétség lenne részedről rájuk hívni a rendőröket szilveszterkor. Másrészt nem hiszem el, hogy nem tűzijátékoznak nálatok olyankor. Úgy gondolom, hogy utóbbi jóval halngosabb tud lenni, mint egy házibuli.
2013. dec. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 iuscogens válasza:
Amúgy nem kell hozzá önkormányzati engedély, sőt igazából a ti és a szomszédság beleegyezése sem, az csak jó pont, ha közlik veletek. Minden esetre, nálunk is van egy-két zakkant ember, akik folyamatosan ráhívták a rendőröket a szilveszterkor bulizó fiatalokra. A rendőrök kimentek és távoztak is. Szóval nagyon nem is érdemes odahìvni őket újévkor. Max ha olyanról van tudomásod, hogy a buliban jelen lesz legalább egy 18 éven aluli személy, aki nagy valószínűséggel alkoholt fogyasztott. Akkor a bulinak véget is vetnek és fél tarsaságot letartóztatják. Illetve, ha tényleg drogoznak, akkor annak komolyabb következményei is lehetnek.
2013. dec. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha nem tudnám biztosra,hogy a bulizás már megkezdődik délután és vagy nonstop 1-2 napig tart majd,nyilván nem írtam volna ki a kérdésem.

Nem vagyok egy tirpák...okkal aggódok,hogy milyen hangzavar lesz,nyilván ti sem örülnétek,ha az újszülött babátok és ti nem tudtok aludni,mert a banda ricsajozik,kiabál.

A 2. hozzászóló jobban tette volna,ha kussban marad!!!Hogy lehet ilyet írni..."nem éltre való"?Cseszd meg ember!

Amennyiben a füvescigi is drognak számít és nem tudom most mi a menő még náluk,igen drogoznak,mert sajnos ismeri őket a falu és kiskorúak is lesznek a buliban.

Akkor ez tök jó!

Semmit nem lehet tenni.Ez igen!

2013. dec. 16. 15:14
 7/7 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy már nem aktuális a hozzászólás, de sokan nagyon nagy tévedésben vannak. A szilveszter ugyanolyan napnak számít, mint bármelyik egyéb nap, tehát a szomszédaid hozzájárulása nélkül nem rendezhetsz bulit. Ha ennek ellenére hangoskodsz, kiabálsz, hangosan üvöltötök akkor a rendőrség simán szét fogja zavarni a bagázst, hozzáteszem teljesen joggal, ugyanis ne a más kárára tartsál házibulit. Nálunk a szomszédban van egy hülye gyerek, rendszeresen este 9 után hivta ide a haverját és hangosan röhögcséltek éjjel 2ig. Hiába szóltam, nem érdekelte. Onnantól mindig rendőrt hívok, ahogy tegnap is szilveszterkor. Jött is a rendőr, szétcsapta a bulit és most már mivel harmadszorra jöttek ki, kapott egy 50e-res bírságot a srác.
2017. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!