Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan ruházható át így az...

Hogyan ruházható át így az ingatlan?

Figyelt kérdés

2018 vègèn kiègett a tanyánk, ahol anyámmal laktam... Lakhatatlan lett az èpület, mint telek maradt meg mint èrtèk, aminek az összege nem nagy valami...


Volt egy kis pènzem, nem sok, másfèl millióèrt vettem egy kis házat egy közeli faluban, de rossz állapotú, dőlèsben állt... Azèrt döntöttem így, mert anyámmal nem akartunk albèrletben lakni...


Tavaly, azaz 2020-ban a tanyáèrt cserèbe megegyeztem egy kőművessel, hogy övè a tanyatelek, cserèbe bent a faluban a házat vmennyire rendbe rakja.... Nem is volt gond, hozta az anyagot, meg is csinálta amit vállalt, de sajnos a tanya telekkel olyan gond van, hogy fele csak az enyèm, másik fele anyámè, aki meg gondnokság alatt van... Ez a mostani ház meg csak az èn nevemen van, de anyám itt is velem lakik, be is van jelentve...


Ma keresett az ügyvèd aki intèzi az átírást, hogy tegyem le anyám rèszèt a gyámügyre, ami lehetetlen mert pènzt nem láttam ebből csak az elkèszült munkát, az anyagot a kőműves hozta mindig... Ez a rèsz kb 300 ezer ft-ot tesz ki, de nincs pènzem, napról napra èlünk, nah meg szinte így egy munkát 2x fizetnèk ki...


Hiába mondtam el ezt többször, egyszerűen az egysejtű agyukig nem jut el, hogy nincs pènzem meg így nem is èri meg...


Anyám èrdeke is, hogy ez a ház lakható maradjon, abba belemennèk, hogy akkor ezen az ingatlanon legyen neki haszonèlvezeti joga, de egyszerűen vhogy nem èrtik meg, hogy nincs pènz...


Jah ès az egyezsèg megkötèsekor ezt a tènyt, hogy az egyik tulaj gondnokság alatt van, közöltem, de a kőműves azt mondta, hogy az ő ügyvèdje biztosan eltudja intèzni meg azonnal használatba is vette a telket, azóta is használja, gyakorlatilag már semmi közöm hozzá, de az átiratás most e miatt elakadt...


Mi tèvő legyek?



2020. dec. 31. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem lenne 2x ki fizetve.

A kőműves teljesített Te meg nem. Indifferens hogy hogy oldod meg.

2021. jan. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem teljesítettem? Használja az ingatlant, ès közöltem is vele, hogy gondnokolt az egyik tulaj, de nem volt bexarva, azt mondta, hogy van egy tuti ügyvèd aki megoldja...



De ahogy látom nem olvastad el a kèrdèst, ezèrt a gyűlölködő kommented inkább hagyd meg magadnak

2021. jan. 1. 00:29
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem gyülölködtem, gáz ha a neked nem tetsző választ annak veszed.

Nem használati jog volt az egyezségben (tanyáèrt cserèbe megegyeztem egy kőművessel, hogy övè a tanyatelek), hanem vagyon átruházás.

Ez nem teljesült.

2021. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül a kèrdèsre nem válaszoltál...


Hogyan teljesülhetne, pont ez a kèrdès?...

2021. jan. 1. 00:43
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Úgy hogy leteszed a pénzt letétbe.

A gondnokolt vagyona nem csökkenhet.

Még azt tudod tenni, hogy megegyezel a gyámhatósággal a tulajdonodban lévő ingatlanban résztulajdont biztosítasz a tanya felének fejében.

2021. jan. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez az ingatlan kb. 6x annyit ér, mint a tanya...


Ezt nézve maga a haszonélvezeti jog ér annyit ami megegyezik az ő részének az értékével, az ügyvéd szerint így valószínű át lehet íratni...

2021. jan. 1. 07:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Az mindegy mennyit ér a házad, akkora részt amekkora a tanya értéke.

Ha az ügyvéd tudja a tutit akkor értelme kérdést feltenni?

2021. jan. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keresd meg az illető gyámügyest, és beszéld meg vele, hogy mi a helyzet. Meg hogy a haszonélvezet kifutná ezt az értéket, amiről szó van, és anyudnak is ez lenne a legcélravezetőbb. Valamint, örökös használatra kapna egy, a rá eső pénznél sokkal drágább ingatlant.

Vagy a másik megoldás, hogy a kőművest keresd meg, hogy találjon egy normális ügyvédet, aki lerendezi azt, amit az első bekezdésben írtam.

2021. jan. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8. Ezt szeretném, de vhogy nem hallják meg ahogyan beszélek...


1 hónapja elmondtam az ügyvédnek elmondtam, hogy nincs pénz, anyagban meg munkában lett elrendezve, nekem mondjuk ez így kényelmesebb is volt, sztem a vevő is elmondta, hogy zajlott az adás-vétel...


Erre eszébe jut szilveszterkor felhívni az ügyvédnek, hogy nah akkor kellene az a 300 ezer ft...


Ha én ezt az összeget elő tudnám teremteni akkor eleve el se adtam vna a tanyát, mert a haszon amit hozott volna évek alatt több érték lett vna mint az érték amit kaptam érte...


Anyám szempontjából pedig hiába van ingatlana, nem tud vele mit kezdeni, lakni nem tud rajta, nagyon eltartani sem tudja magát...


Vhogy nem tudom megérteni, hogy a gyámügy ezt hogy nem látja át...

2021. jan. 1. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy, hogy a gyámügyes semmit nem tud az ügyről, csak azt tudja, hogy nem jön a pénz. Ezért kellene vele beszélni. Vagy ha nem tudod közérthetően elmondani, akkor röviden és érthetően írd le, és először ezt olvastasd el vele. Aztán majd belekérdez, ha valamit nem ért.
2021. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!