Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd irányból betekintés...

Szomszéd irányból betekintés elleni védelem. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Azzal kezdeném, hogy nagyon kicsi kertem van. A házzal együtt 600m2

A szomszédom telke egyik oldalról és hátulról körbeöleli a kertemet. Beton alapú drótkerítés van a legtöbb részen. A maradék részen a házuk hátsó fala, és melléképületek.

Roppant mód fárasztó, hogy amint kimegyünk a kertben az idős szomszédok kint teremnek, és szóvaltartanak minket, vagy csak tesznek-vesznek és figyelnek, hogy mit beszélgetünk, kivel vagyunk, mit csinálunk. Kommentálják a dolgokat, beledumálnak a gyereknevelési módszereinkbe.

Tyúkot és kacsát is tartanak és a kifutó a kerítésünk oldala. Önmagában az állattartás nem zavar, de esztétikailag egy sövényfal jobban tetszene...


A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségem van, a kertem elszeparálására betekintés ellen.


Néhány incidens után, már tárgyalni nem akarok velük.


Először arra gondoltam, hogy bevonom a kerítését náddal az én oldalamról, de mivel övé a kerítés, ezt megrongálhatja.

Aztán arra, hogy sövényt ültetek a kerítés tövébe, de növénytelepítésnek megvannak a szabályai és egy 150-180 centis sövénynél métereket el kellene hagyni a kerítéstől és nincsenek méterek.

Arra is gondoltam, hogy építek egy lemez, vagy beton kerítést az ő kerítése mellé az én oldalamra, de itt is vannak aggályaim.

Mi a jó megoldás ilyenkor?



2018. febr. 10. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak valami olyan kellene ami takar. Én tennék le akác karókat a kerítés elé és bevonnám valamivel. A nád hamar tönkremegy. Rasel háló esetleg.
2018. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nádszövetet duplán tegyetek fel , alul kimaradhat 50 cm ezért a 160 cm-es 210 magasnak hat ...
2018. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nádat írtam, mert azt mindenki ismeri, de ilyen betekintés elleni műanyaghálóra gondoltam.

Az előttem lakó már rakott nádat, de a tyúkok kicsipegették az alját és összeroskadt az egész..

2018. febr. 10. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy anyagilag hogy állsz.

Ln ezt javasolnám ez idő álló és ezen biztos hogy nemlátnak át. Cement kötésű faforgácslap, Betonyp lap.


[link]

2018. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Anyagilag nincs gondom, minden megoldás drága lesz.

Ez is csak egy technológia, ez is lehet jó és a beton kerítés is.

De építhetek a saját kertembe az ő kerítésével párhuzamosan második kerítést? Milyen távolságra?

2018. febr. 10. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgytudom hogy a kerítés építés nem engedély köteles de bizonyos szabályokat bekell tartani, ezért azt ajánlom hogy menj be az önkormányzathoz és kérj részletes tájékoztatást.
2018. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én lamellás kerítést ajánlanék, nagyobb barkácsáruházakban is kapni:

[link]

2018. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kérdező! Mi lett végül? Dettó ugyan ez a helyzet nálunk is! Nincsenek kacsák de a szomszéd egész délután sötétedésig kint koslat és bámul, hallgatozik és magyaráz! Fa lamellás kerítést akartunk és közölte hogy meg ne próbáljuk mert beárnyékolja a répáig meg a többit! 180 cmről beszélünk.... az ő kerítése sajnos és nem a mi oldalunk :( nem tudom mit csináljunk :( jövőhónapban megalartuk csinálni de így.... annyira szemétláda az első szomszéd is és most meg ez is... harcolni kell az összessel és már nagyon elegünk van.
2018. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia

Önkormányzati ismerős véleményét kikértem a helyi rendeletek alapján, és ezt javaslom neked is. Az országos rendelet szerint kerítést lehet építeni a telekhatárra és nem engedélyköteles. Nem kell átláthatónak lenni. Maximális magassága 250 centi.(nálunk 230cm)

OTÉK 44. § 6.

"(6) * A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg."

Hamarosan egy második kerítést húzok közvetlen az övé mellé...


Addig is amíg el nem készül a kerítés kiraktam egy rádiót a kertbe és zenét hallgatunk. Nem szereti a modern rádiókat és nem keresi a társaságunkat.

2018. ápr. 11. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!