Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő kiteheti az egyik...

Szülő kiteheti az egyik gyermekét az örökségből, ha az ingatlant még életében a másik gyermeknek ajándékozza?

Figyelt kérdés

jan. 3. 23:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tudom, ha halála előtt legalább 15 évvel történt az ajándékozás akkor igen. De javítson ki valaki, ha tévedek.
jan. 3. 23:48
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet az örökségből valakit kizárni ha kitagadják, ahhoz pedig nyomós indok kell, pl. hogy az életére tört vagy meglopta, megverte stb.

Viszont ahogy 1-es írta, ha nagyon régen volt elajándékozva (szerintem 10 évnél régbben) akkor viszont már nem az örökség része, hiszen már nem volt azé, aki meghalt.

De az ajándékozásnál a szülő mindenképpen tartsa meg magának a haszonélvezeti jogot az ingatlanon. Sajnos van az ismeretségemben olyan idős ember akit a saját gyereke rakott ki a saját házából, miután valami hasonló ügy miatt azt az egyik gyerekére íratta. Mert azt nem látta előre, hogy a gyerekének a felesége majd ellene fogja hangolni a fiát és eléri hogy a szülőnek mennie kelljen az ingatlanból nyugdíjasként a semmibe.

jan. 4. 00:17
 3/18 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
jan. 4. 00:20
 4/18 Goldmund73 ***** válasza:
67%
Én is 10 évre emlékszem. Magyarul: ha az ajándékozás után 10 éven belül meghal a szülő (amit ugye senki sem tudhat előre), akkor az az ingatlan az örökség része és osztozni kell rajta.
jan. 4. 00:50
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Simán. Nem ajándékozásként kell feltüntetni, hanem sima adás-vételnek. Tehát papíron eladja az egyik gyerekének az ingatlant. Ekkor már az övé lesz, a testvéreinek nem lehet beleszólása halál után az ingatlan sorsába, nem tarthatnak rá igényt. Haszonélvezeti joga alapból az eladás után már nem lesz, de lehet ilyen megállapodást kötni.
jan. 4. 01:02
 6/18 A kérdező kommentje:
Az ajándékozás már megvolt, nem adás-vétel történt. Pitiáner húzás, de pont ennyi telik tőlük. Köszönöm a válaszokat.
jan. 4. 01:14
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, a párommal mi is részesültünk hasonlóban. Én is és ő is apai ágról.
jan. 4. 05:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nem úgy van, hogy 10 éven belül peres úton megkérdőjelezhető? Nem hinném, hogy automatikus lenne.
jan. 4. 07:49
 9/18 Goldmund73 ***** válasza:
100%
8-as, igen, alighanem úgy van. Köszi a pontosítást (nem vagyok jogász, csak hallomásból tudom ezeket).
jan. 4. 07:55
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8.

Igen, meg lehet támadni, de nem jár automatikusan köteles rész.

jan. 4. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!