Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő kiteheti az egyik...

Szülő kiteheti az egyik gyermekét az örökségből, ha az ingatlant még életében a másik gyermeknek ajándékozza?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tudom, ha halála előtt legalább 15 évvel történt az ajándékozás akkor igen. De javítson ki valaki, ha tévedek.
2021. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet az örökségből valakit kizárni ha kitagadják, ahhoz pedig nyomós indok kell, pl. hogy az életére tört vagy meglopta, megverte stb.

Viszont ahogy 1-es írta, ha nagyon régen volt elajándékozva (szerintem 10 évnél régbben) akkor viszont már nem az örökség része, hiszen már nem volt azé, aki meghalt.

De az ajándékozásnál a szülő mindenképpen tartsa meg magának a haszonélvezeti jogot az ingatlanon. Sajnos van az ismeretségemben olyan idős ember akit a saját gyereke rakott ki a saját házából, miután valami hasonló ügy miatt azt az egyik gyerekére íratta. Mert azt nem látta előre, hogy a gyerekének a felesége majd ellene fogja hangolni a fiát és eléri hogy a szülőnek mennie kelljen az ingatlanból nyugdíjasként a semmibe.

2021. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
2021. jan. 4. 00:20
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Én is 10 évre emlékszem. Magyarul: ha az ajándékozás után 10 éven belül meghal a szülő (amit ugye senki sem tudhat előre), akkor az az ingatlan az örökség része és osztozni kell rajta.
2021. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Simán. Nem ajándékozásként kell feltüntetni, hanem sima adás-vételnek. Tehát papíron eladja az egyik gyerekének az ingatlant. Ekkor már az övé lesz, a testvéreinek nem lehet beleszólása halál után az ingatlan sorsába, nem tarthatnak rá igényt. Haszonélvezeti joga alapból az eladás után már nem lesz, de lehet ilyen megállapodást kötni.
2021. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az ajándékozás már megvolt, nem adás-vétel történt. Pitiáner húzás, de pont ennyi telik tőlük. Köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 4. 01:14
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, a párommal mi is részesültünk hasonlóban. Én is és ő is apai ágról.
2021. jan. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nem úgy van, hogy 10 éven belül peres úton megkérdőjelezhető? Nem hinném, hogy automatikus lenne.
2021. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as, igen, alighanem úgy van. Köszi a pontosítást (nem vagyok jogász, csak hallomásból tudom ezeket).
2021. jan. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

8.

Igen, meg lehet támadni, de nem jár automatikusan köteles rész.

2021. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!