Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én egy weboldalt üzemeltetek,...

Én egy weboldalt üzemeltetek, és az egyik tagunk rám írt hogy szüksége lenne egy másik tag IP címére. Bár részleteket még nem írt, de gondolom hatósági ügyhöz. Ha jól tudom IP cím személyes adatnak minősül és csak hatóságnak adható ki?

Figyelt kérdés
Tud valaki esetleg erre adatvédelmi rendeletet?

2020. dec. 10. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alapon adnál ki bármilyen nem nyilvános információt egy felhasználódról csak úgy kérésre? Te kerülhetsz bajba a GDPR miatt.
2020. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

MILYEN ADATOKAT KELL VÉDENI?


A személyes adatokat. Személyes adat gyakorlatilag bármely olyan adat, amely alapján egy ember közvetlenül vagy közvetve azonosítható, felismerhető. Ilyen a név, telefonszám, email cím, stb. De ilyen a személyre vonatkozó vélemény vagy értékelés is.


[link]

2020. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott van számodra kötelező jelleggel az adatvédelmi törvény. Azt be kell tartanod, hiába kér az egyik vevőd bármit egy másikról.

Amit tehetsz, hogy a kérdező megadja neked az engedélyt arra hogy te a másik tagnak átadd az ő elérhetőségét, hogy keresse meg és meg tudják beszélni egymással a dolgokat.

Vagy hogy a kérdező ír egy üzenetet a másiknak, hogy mit akar tőle és te továbbítod ezt az üzenetet a másik tagnak. Kiadni nem adhatod ki az adatait, ahhoz hatósági utasítás kell.

2020. dec. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod ki. Nagy bajba kerülhetsz, ha mégis.
2020. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hatósági ügyhöz kell, akkor majd a hatóság kikéri a megfelelő formában. Te ne add ki csak úgy.
2020. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
44%

És mire megy egy eszköz hálózati címével? Nyugodtan add neki oda - ha már annyi esze nem volt, hogy ő maga nézze meg...

Mondjuk azt nem tudom, melyik címre lenne szüksége: az ip NAT címére, a NATolt külső vagy a helyi hálózaton érvényes helyi címére? IPv4 vagy IPv6 címet akar?

2020. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kiderült hogy valóban hatósági ügyhöz, de majd kikéri a hatóság ha oda jut a dolog
2020. dec. 12. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!