Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő kiteheti az egyik...

Szülő kiteheti az egyik gyermekét az örökségből, ha az ingatlant még életében a másik gyermeknek ajándékozza?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 23:37
1 2
 11/19 MissyLynn válasza:

Hagyaték tárgyaláskor lehet kérni az örökségének a csökkentését attól, aki a halott életében többet kapott az elhunyttól, annyival amennyivel több volt az - főleg ha ajándékozás volt.

Adás-vétel esetén bizonyítani kell, hogy nem történt meg a fizetés, álszerződés volt

2021. jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ez az ingatlan az egyetlen örökség.
2021. jan. 10. 09:29
 13/19 Vis Maior válasza:

Ha ez lett volna az egyetlen tárgya az örökségnek, akkor nincs nagyon mit tenni. Ugyanis az osztályra bocsátás esetén visszaadni nem kell annak az örökösnek, aki a az örökhagyó életében még többet kapott mint ami "járna" neki, csak a további örökségből részesül úgy, hogy beleszámítják ezt is.


Viszont szerintem ezt úgy érdemes felfogni, hogy örökség nem jár, az örökhagyó életében nyugodtan el is kártyázhatta volna...

2021. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, úgy tűnik, hogy kénytelen vagyok így felfogni. Egész életemben nem kaptam tőlük semmit, miért lenne ez a haláluk után másképp. Az nyilván senkit nem érdekel, hogy miattam (is) kapták a szocpolt. Na mindegy, bocsánat, elkeserítő az egész.
2021. jan. 10. 11:29
 15/19 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló jól írja, 10 éven belül peres úton megkérdőjelezhető. Hasonló helyzetbe kerültem nemrég, szerencsére végül nem lett belőle per. Nekem annyit mondtak még, hogy a féltestvéremet, akit anyám kitagadott ugyan a végrendeletében, közjegyző előtt kellett volna úgy kitagadni, hogy az minden jogi feltételnek megfeleljen, akkor nem örökölhetett volna. De úgy, hogy anyám csak otthon, kézzel, tanúk előtt írt végrendeletet, a kitagadás semmit nem ért.
2021. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15: a kitagadás ebben az esetben nem állna meg jogilag. Akkor sem, ha közjegyző előtt írják. De azt hiszem, elengedem inkább a dolgot, legyen a tesvéremé minden, ha ezt akarják.
2021. jan. 10. 15:56
 17/19 anonim válasza:
Ez a legjobb, amit tehetsz: elfogadod. Mindenki maga rendelkezik a vagyonával, örülj, hogy nem szorulsz rá, légy hálás azért, amit eddig kaptál, és békélj meg Velük. Attól még biztosan szeretnek. Ezer oka lehet ennek, nem firtatom, de az elfogadás a legjobb megoldás. Csak rosszabb lehet, ha nekiállsz pereskedni. Még ha nyersz, akkor is.
2021. jan. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17: köszi. Az elfogadás oké, de a többi nem. Nem szeretnek és nem is szerettek soha, pont ez a gond. De mindegy, ezzel már megtanultam együtt élni.
2021. jan. 11. 07:24
 19/19 anonim ***** válasza:
Tehát innen nézve adódik a kérdés hogy a jövőre tekintve van aggódnivalóm vagy nincs?
2021. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!