Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki közösségi autó...

Ha valaki közösségi autó nyitásakor tolvajnak néz és rám hívja a rendőrséget, miután a rendőri intézkedés végetért követelhetem rajta a nekem kiszámlázott perc díjakat?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
MIT???????
2021. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igen, de egy ügyvéd biztosabb választ adhat. Ha már aktiváltad a kocsihasználatot és rajtad kívülálló ok miatt nem tudsz elindulni, kell lennie valami garanciának a károd megtérítésére.
2021. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Az okozott kárt minden esetben az okozó köteles megtéríteni.
2021. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Es akkor o is fizeti az ugyvedi s egyeb koltseget? Mert a fo gond hogy nem nagy osszegrol van szo, percenkent kb 100 Ft, ha mondjuk 20 oetc az egész akkor 2000 Ft. Ha elhuzodik egy orat az persze mar 6000 Ft, az ugyvedi s egyeb koltseg gondolom mindkettonek a tobbszorose. n

Na de miert fizetném en akar a 2000 Ft-ot is mikor az o hibaja hogy nem irta be a googlebe hogy kozossegi auto.

2021. jan. 5. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de mi az a közösségi autó?
2021. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Budapesten van. Illetve asszem Pécsett is de ebben nem vagyok biztos. Utcán állo bizonyos autokat mobil appal felnyithatsz s elmehetsz vele Magyarországon belul bárhová, és percenként számol valamennyi összeget. Átlagosan kb. 100 Ft percenként de van ennél olcsobb és drágább is. De végleg lerakni csak abban a városban tudod, ahol felvetted, s nálunk ez Budapesten kisebb terulet mint maga Budapest. Ezen a teruleten belul bárhol lerakhatod ahol szabályos a parkolás. Igazábol csak városon beluli kis távra érdemes, hosszabb távra tul drága arra érdemesebb hagyományosan autot bérelni, de technikailag, gyakorlatilag lehetséges vidéke is menni vele. Amikor végleg leraktad, az Appal zárhatod le, s ekkor technikailag egy internetes vásárlásnak számit. Késöbb pedig levonja a bankszámládrol az összeget s emailben kuldik a számlát. Ha valamit kihagytam volna, egészitsétek ki.
2021. jan. 6. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!