Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy napra viszek orvosi...

Ani64 kérdése:

Ha egy napra viszek orvosi igazolást, a munkáltató ennek ellenére szabadságot ír ki. Ez törvényes? Vagy igazolt nem fizetett napnak számít, vagy egynapos betegszabinak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 05:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A keresokeptelenseget akkor is a haziorvos allitja ki.


Sokkal egyszerubb szabadsagra menni egy napra mint pluszban meg rohangalni a tpes papirert.


Egy elore utemezett rtgnel meg plane. Szepen kivesz csuszot vagy szabadsagot es kesz. Egy rtg vizsgalat miatt nem lesz keresokeptelen.

2021. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

"Egy rtg vizsgalat miatt nem lesz keresokeptelen."


De igen.

Azért keresőképtelen, mert az idő alatt nem tud a munkahelyén jelen lenni és dolgozni. Az oka pedig az egészségével összefüggő.

Természetesen egy normális munkáltató azt mondaná: "csúsztasd le, vagy maradj bent aznap annyival tovább". Hiszen a rtg-vizsgálat egyáltalán nem veszi el az egész napot. De ha egy munkáltató ilyen sötét, akkor a dolgozó keresőképtelen aznapra, hoz erről táppénzes papírt, és egész nap hiányzik.


És NEM!!!! A SZABADSÁG NEM ERRE VALÓ!!!


A szabadság - bármilyen furcsán hangzik ez sokaknak - PIHENÉSRE VALÓ!


Hogy a dolgozó A SAJÁT KEDVÉRE csináljon, amit akar: akár otthon heverésszen, akár a kertjében a gyümölcsfáit metssze, akár kiránduljon az erdőben.

2021. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

10-es

Pontosan igazad van, én is így gondolom, a szabadság NEM arra van kitalálva, hogy az orvosnál üljek!

Elmentem a háziorvoshoz, ő is fel volt háborodva, hogy szabadságot akart kiírni a munkáltató,kiállított egynapos betegszabira jogosító orvosi igazolást és kész.

Szerintem nem az a röhejes, hogy ezt szóvá tettem, hanem, hogy azzal kell foglalkoznom, hogy a munkáltató ne adhassa így ki a szabadságom.

2021. jan. 8. 04:27
 14/17 anonim ***** válasza:

#13 Most te magad mutattad meg hogy te csináltad rosszul és nem a munkáltató.

Neked kell betegszabadságot kiíratnod arra a napra és nem a munkáltatódat hibáztatnod, hogy ha azt nem tudsz bemutatni akkor hajlandó gond nélkül utólag akár kiírni neked szabadságot, mert azt előre kell egyeztetned a főnököddel.

Tudom hogy ma nagyon divatos azt elhitetni egymással, hogy a munkavállalónak mennyi joga van a munkaadónak meg csak kötelességei és adjon több bért, de ez nem így működik. Én sem tudom minden részletét annak amikor egy olyan helyzettel találkozom ami korábban még nem volt, de itt először meg kell kérdezni a munkahelyen hogy mi és hogyan kell intéződjön és csak akkor kell kritizálni, ha utána valóban a munkaadói oldal követett el valami hibát, visszaélést.

A kérdésed ezzel is kezdődött. Kérdeztél és itt kaptál is választ. Mostanra viszont nem sikerült összeraknod, hogy itt te hibáztál, nem a munkahelyed. Neked kell a betegszabadságot intézned, nem a munkahelyednek és a szabadság az egy jó lépés volt arra, hogy egy nap nem tudtál bemenni dolgozni de nem is mondtad nekik hogy betegszabadságon vagy aznap.

2021. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14-es, lehet, hogy a kérdezőben föl se merült, hogy akkora tuskó a főnöke, hogy nem engedi lecsúsztatni. Mert azért valljuk be, ez lenne a legtermészetesebb és leggyakoribb ilyen helyzetben.
2021. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 Nem tudunk semmit a munkahelyéről, nem ismerjük milyen a munkája, hogyan szoktak dolgozni, mik a belső szokások stb. Csak feltett egy kérdést 2 mondatban. Nem tudhatjuk mit gondolt, mi volt, természetesen bármi lehet. De a hangvétele és amit leírt nekem azt sugallja, hogy ő nem volt tisztában a saját feladataival, kötelességeivel és hogy munkavállalóként mit tehet és mit nem. Éppen így találhatsz itt olyan felháborodott munkavállalói kérdést is amiben meg éppen azon volt az illető kiakadva, hogy a munkaadója miért nem fizette ki neki a többlet munkáját, miért adja ki azt neki úgy, hogy lecsúsztathatja.

Van az ami a szabályok szerint szükséges és lehetséges, meg van az ami a munkaadó és munkavállaló között közös megegyezés alapján történik. Ez utóbbiban mi nem tudunk semmit mondani, hiszen nem tudjuk hogy a munkahelyén mi van szokásban.

2021. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Goldmund73

Totálisan igazad van,megkérdeztem a munkáltatót melyik nap lehetne megoldanom a rtg-t,úgy , hogy reggel 8 ra megyek és utánna elmegyek dolgozni. Teljesítménybérbe dolgozom, egyedüli alkalmazottként. Itt jött a csavar, mikor kijelentette akkor már ne is jöjjek vissza az a nap szabadság.csodálkozva kérdeztem tőle,5-6 óra termelésem nem kell? Ezért gondoltam ,akkor betegszabi legyen mert a szabadság valóban nem erre való. Szerintem így kategórikusan ő sem szabhatja meg. Egyébként a két bérezés között nagyon minimális az eltérés,ezért gondoltam akkor legyen betegszabi belőle. Pluszt nem jelentett az orvosi papír kb. 4 percembe került. Tudom a kötelességem tisztába vagyok a munkáltató jogaival is, de azért voltak itt furcsaságok, amit annak idején rendbe kellett tenni.

Csak egy pici példa, hogy értse a többi hozzászóló is,pl.a fizetett ünnepekre lazán szabadságot írtak,amit szóvá tettem. Megbeszéltük,megértették hogy nagyot hibáztak.

Számomra az a fájdalmas, hogy mint munkavállaló ilyen és hasonló dolgokkal kell foglalkoznom.

2021. jan. 9. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!