Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » OKJ képzésen a régi szakdogáma...

OKJ képzésen a régi szakdogámat publikálhatja / kiadhatja az iskola?

Figyelt kérdés

Történt az hogy 3 éve végeztem egy OKJ képzést, a szakdogáról egy másolatot meg kell őriznie az iskolának elvileg, meg is történt.


Nemrég felkeresett 2 random új diák onnan (facebookon keresztül) hogy épp böngészik a szakdogámat és nagyon tetszik nekik, nem tudnék-e nekik segíteni stb.


Felhívtam a sulit hogy ez mégis mi, erre azt mondták azt kezdenek a régi szakdogákkal amit akarnak.


Valaki felvilágosítana ennek a jogi helyzetéről?


2021. jan. 6. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Kiadhatják.. Én most csinálok ilyen és folyamatosan régebbi projektet mutattak példaként.. Különben más, hogy csinálná meg, ha nem lát egy kész dokumentumot?
2021. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetemeken, legalábbis, amikor én diplomáztam úgy volt,hogy eldöntheted,hogy nyilvános legyen a szakdogát vagy ne legyen nyilvános.


A nyilvános azt jelenti,hogy bárki megnézheti, fellehető a neten.

A nem nyilvános meg azt,hogy nem elérhető.

2021. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

A szakdolgozat, diploma, kutatási anyag, beadandó dolgozta stb. minden az oktatási intézmény tulajdona és tényleg azt csinálnak vele amit akarnak.

Egy dolog kötelező, nem hazudhatják a te általad előállított eredményekről azt hogy más csinálta és mindig meg kell jelölniük, hogy felhasználták a szakdolgozatodat.

Ez a lényege a felsőoktatási kutatási munkának, ezért nem kutatóintézet vagy magáncég végzi (ahogy ott is a cég tulajdona minden szellemi termék, de ott még csak meg sem kell említeni hogy kinek a korábbi eredménye volt), mert így lehet folyamatában eredményeket elérni az oktatással egyszerre.

2021. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez nem változtat azon hogy az egyetem azt csinál vele amit akar, mert a könyvtárban ettől még elérhető a te munkád is még ha nem is tetted lehetővé hogy a neten szabadon megtekinthető legyen. Ahogy a tanszéked, a témavezetőd éppen úgy használhatja.
2021. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

"Különben más, hogy csinálná meg, ha nem lát egy kész dokumentumot?"

Hát én úgy írtam meg a diplomamunkámat, hogy senki másnak a korábbi diplomamunkáját nem láttam.

2021. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:
100%

Engem speciel megkérdeztek, hogy egy szerkesztés alatt lévő jegyzethez felhasználhatják-e a szakdolgozatomat, de inkább csak udvariasságból


Ittegy írás a témában

[link]

2021. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó, nekünk tanár mutatott 4-5eves projekteket..

Szoval nyilván ha nem mutattak volna meg mi sem láttunk volna.. De ez még középiskolás rendszer, nem felsőoktatas, ott azért komolyabb gondolom

2021. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Srácok feltűnt hogy nem is egyetemről van szó?
2021. jan. 6. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért mondom, hogy kiadhatják, mivel ez "csak" okj és nem diploma.
2021. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elfogadom akkor, de akkor is elég készületlenül érintett hogy felkeres több számomra ismeretlen személy mondván náluk van a szakdolgozatom segítsek nekik.
2021. jan. 6. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!