Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd gyerek átszökik...

Ha a szomszéd gyerek átszökik az én kertembe, én pedig tolatok be az autóval a kapun és elütöm,mert nem látom és nem is számítok rá, ki lesz a hibás?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 04:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tehát ha a te gyereked átlopakodik a szomszédba, kihasználva azt, hogy te átmenetileg másra figyelsz heylette, és ott elgázolja valaki, akkor te leszel a felelős?
2021. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nyilván a szülő IS felelős ilyen esetben, mert felügyeleti kötelezettsége van. Ha meghal az említett elütés következtében a gyerek, akkor a szülő esetleg még felfüggesztett börtönt is kaphat, de egy megrovás a minimum.

Viszont a szülő felelőssége nem befolyásolja semmiképpen a te felelősségedet.

Ám ahogy írták, a büntetésedet csökkenti, ha bent az udvarban nem volt okod a gyerekre számítani. De attól még az autóvezetés veszélyes üzemnek számít, és a vezető mindenképpen felelősséggel tartozik az általa okozott balesetért.

2021. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem ne az itteni amatőr jogászokra hallgass, mert hülyeségeket beszélnek. Az autó tényleg veszélyes üzem, ami fokozott felelősséggel jár, nem ez nem azt jelenti, hogy nem mentesülhetsz a karokozástól. Az általad vázolt esetben, bizonyos körülmények esetében, nem te leszel a felelős.
2021. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!