Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a büntetése annak, ha...

Mi a büntetése annak, ha valaki házikarantén alatt nem rakja ki a lakásajtóra a piros matricát?

Figyelt kérdés
Külföldről látogatok haza, lehet, nem raknám ki, mert nem akarok feszültséget a szomszédokkal, meg a lépcsőház többi lakójával. Az applikációval bejelentkezéses ellenőrző módszert választanám. De mi van, ha kijönnek ellenőrízni, hogy kint van-e a matrica? Mi jár érte? Ugyanaz a bírság, mint a kijárási tilalom megszegéséért?

2020. dec. 7. 07:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
Ki fognak menni ellenőrizni. Ez biztos
2020. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Semmi. Voltam házi karanténban, még csak nem is kaptunk semmiféle piros matricát, nem hogy kijött volna bárki is ellenőrizni.

Biztosan vannak olyan területek ahol ellenőrzik a karanténban levőket, de eddig még nem találkoztam senkivel akinél kint jártak volna, még csak olyannal sem akinek ki kellett volna raknia bármit az ajtajára, pedig rajtunk kívül karanténban voltak testvéremék is, a gyerekem fél osztálya is, kollégáim közül is jó páran.

2020. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2: Ha azért kerülsz karanténba, mert külföldről jössz, akkor a határon vagy a reptéren (esetemben utóbbi) megkapod a matricát.
2020. dec. 7. 08:10
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

#3 Tudom és értem. De ez nem változtat azon amit tapasztaltam.

De ha ott van a matrica, mi a gond, miért nem teszed ki?

2020. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

4: Írom fent. Mert nem akarok feszkót a lakókkal. Van, aki tavasszal nagyon durván ráparázott a vírusra, amikor augusztusban látogattam haza, is kissé fura volt, amikor összefutottunk. El tudom képzelni, mik történhetnek meg. Jobbik esetben csak a szüleim kapnak vegzálást, hogy minek hagyják el a lakást, ha vírusesélyes valaki tartózkodik bent.

De másoktól is hallottam fura eseteket, itt az oldalon is olvastam. Hogy a karantén lejárta után is a szembe lakó szomszéd üvöltözött rá, hogy mocskos vírushordozó, meg effélék.

Ezeken akarok kívül maradni.

2020. dec. 7. 08:17
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Tudod hogy mi az amit tenned kellene, leírtam a tapasztalataimat, talán lesz majd aki hasonlóan hozzád kapott matricát és ő is leírja a sajátját. De a döntés a tied marad.

A lényeg, hogy tényleg vedd komolyan a karantént és otthon is figyeljetek egymásra. Nálunk bevált családon belül az amit kérnek, kézmosás, külön törölközők még kéztörléshez is, gyakori fertőtlenítése a közösen fogdosott felületeknek stb. távolságtartás még lakáson belül is a családtagok között, gyakori szellőztetés. Nálunk és a lányom hasonlóan pozitív barátjának családjában sem ment tovább a fertőzés, nem fertőztük meg a szomszédban lakó szüleinket sem, pedig a szomszédság miatt gyakran találkoztunk. Ha elkerülheted hogy esetleg megfertőzz valakit még ha nem is látszik rajtad hogy fertőzött lennél, akkor tedd meg! Így is van elég lehetőségük máshol elkapni, de ne a te hibád legyen ha bajuk lesz!

2020. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6: A szüleim már elkapták a vírust, pár hete estek át rajta. Ezért is merek hazamenni, mert így ők minimum 3 hónapig immunisak.

A karantént be akarom tartani, nem mozdulok ki 10 napig, csak a matrica nincs ínyemre. Más országokban nem várnak el ilyet, itt Hollandiában se.

2020. dec. 7. 08:26
 8/25 A kérdező kommentje:
Arról a lakók nem tudnak, hogy koronások voltak, mert nem reklámozták, és ők sem kaptak matricát, csak otthon maradtak.
2020. dec. 7. 08:36
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

A Btk. 3 évig terjedő szabadságvesztést ír, de hogy konkrétan mit szoktak kiszabni, fogalmam sincs. Talán 50-100 E Ft lehet a reális, ilyesmi összegek mennek, hátha jön valaki, aki tudja.

Nekem az egyik szomszédom még az elején külföldről hazatérve a repülőtéren kapott matricát, és állandóan ellenőrizték a rendőrök. A másik szomszédom konkrétan beteg volt, nem kapott matricát, és kétszer jöttek volna ellenőrizni, de csak 1 és 2 héttel a karantén lejárta után, amikor már ismét dolgozott...

2020. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9: Én nem arról beszélek, amikor azt ellenőrzik, hogy otthon vagyok-e. Az applikációs bejelentkezést választom, így azt nyilván nem fogják. Egyszer viszont kijöhetnek azt ellenőrízni, hogy kint van-e a matrica.
2020. dec. 8. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!