Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veszítették már el a feladott...

Veszítették már el a feladott csomagotokat?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy elég drága terméket az egyik weboldalról, de élőben nem úgy nézett ki, mint képeken, ezért visszaküldtem még decemberben. Egyre több idő telik el, de az áruházhoz még nem érkezett vissza a termék és a csomagkuldo ügyfélszolgálata sem igazán tud/akar segíteni.


Mit tudok ilyenkor tenni? Ha elvesztették a csomagomat, kötelesek visszafizetni a termék árát? Kit terhel a felelősség? Van bárkinek tapasztalata a céggel?



2021. jan. 12. 20:13
 1/7 A kérdező kommentje:
csomagkuldo.hu-ról van szó, de valamiért ezt kiszedték a kérdésből
2021. jan. 12. 22:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem amagyar posta szokta kinyitni a kulfoldrol rendelt elore fizetett csomagjaim. Legutoljara elloptak egy igazi emberi hajam. Na attol kezdve a magyar postaval nem fogsdok el csomagot. Mindig gls vagy dhl el kuldetem.



Irj a ceg panaszkonyvebe.

A rendorsegen nezz utana az osszeghatsroknak.

Illetve facebookon a rossz kommentjeiddel tonkretehetedca ceget.

2021. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Keress rá az elveszett szóra és olvasd el. Ha jól nézem 7 napod van szólni amiután feltehetőleg elveszett, és a címzettől is kérned kell egy nyilatkozatot hogy nem kapta meg, mielőtt be tudnád nyújtani a kárigényedet.

2021. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó: igen, az ÁSZF-t én is olvastam, de nem találtam benne egyértelműsítő rendelkezést arra vonatkozóan, hogy mikortól nevezünk elveszettnek egy csomagot. Belföldinél írja, hogy 14 nap után elveszett csomagnak minősül, de mivel az enyém a cseh raktárukba ment vissza, így az ebbe nem tartozik bele. Ők meg egyelőre nem ismerték be, hogy elvesztették volna, csak nincs információjuk róla 1 hónapja..:D

2021. jan. 13. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:

De írja amúgy, nem akartam mindent bemásolni ezért írtam hogy keress rá az elveszett szóra:


"A küldemény elveszettnek minősül, ha azt a Szolgáltató a fuvarozási határidő

lejártától számított harmincadik napon belül nem szolgáltatja ki."

2021. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt csak a 2016-ban kiadott ászf-ben találtam meg, az új 2020-asból ezt a rendelkezést már kiszedték.
2021. jan. 18. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel őket.
2021. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!