Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5 év az elévülési idő?

5 év az elévülési idő?

Figyelt kérdés

2016-ban megvádoltak Btk 338£ közveszéllyel fenyegetés miatt, megjegyzem jogosan.


Akkor kaptam 100 óra közérdekű munka büntetést illetve 130.000 forint bűnügyi költséget számoltak fel. Később aztán a felét elengedték a jövedelmi viszonyaimra nézve, innentől kezdve 65.000 forintot követelnek. Azóta sem fizettem be az O1G részére (nem is fogom) az erkölcsit még tavaly tavasszal kikértem ügyfélkapun, ott 2021 év (és meg nem mondom már hogy mely hónap, nap) de szelektálják. Vagyis törlik az erkölcsiből a büntetési lenyomatot ezen időpontban. Ha letelik az 5 év, és törlik akkor már nem követelhetik úgye? Mivel ezen egyidőben a lenyomat ennek az ügye végleg megszűnik. Jól gondolom?

Csak akkor fog újra kezdődni, ha a végrehajtó megprobálja behajtani 5 éven belül (amit nem tud, mert nincs mit) ha felkeres a végrehajtó, akkor újra lesz 5 év. Én így tudom.



2021. jan. 15. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Tik-tak-tik-tak ... hallod? ... igy szamol a kamatgepezet. Nem kell fizetned, jol jonnek a kamatok az allam bacsinak ... de ne remenykedj, hogy meguszod a fizetest.


Csak minnel tovabb huzod a dolgot, annal tobb lesz a tartozasod :)))


De amugy okos vagy.


:DDD

2021. jan. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ja!? Es csak tudd: ha behajto is csatlakozik a bulihoz, akkor az o koltsegeit is fizetned kell ... ezzel megint csak no a nyomorod. Ugyes vagy!? :P
2021. jan. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hajrá!


Nem kamatozik a bűnügyi költség. Ami pozitív hogy ezt nem lehet leülni. Behajtani soha nem tudja, mert nincs jövedelmem. Ami van, az más nevére íratattam pont ezért. :)

2021. jan. 15. 07:05
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Hajra! :)))
2021. jan. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és ezt egy ügyvéd mondta. De azt elfelejtettem kérdezni tőle hogy meddig követelheti. Ezért teszem itt fel, hátha valakinek van tapasztalata.
2021. jan. 15. 07:15
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
"Mintapolgár".
2021. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Micimacko67 ***** válasza:
87%

Vicces fiú voltál kérdező?

Bombával fenyegetőzöl de utána meg kibújsz a büntetes alól?

Hol a gerinced kérdező?

2021. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!