Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én is buktam az örökségem?

Én is buktam az örökségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez már egy pár éves történet, a lényeg, hogy hárman vagyunk testvérek és meghalt az apánk. Házasok voltak anyámmal, volt egy nagy házunk, elvileg az anyám nevén, de ha jól tudom akkor, ha vannak gyerekek és/vagy X év házasság után 50-50%. Meghalt a fater és én még fiatalkorú voltam a két tesóm épp betöltötte a 18-at és emlékszem, hogy anyám (akivel nagyon rossz a viszony) minket egy ügyvédhez, a tesóimnak eltolt valami szöveget, hogy aláírják a papírt, hogy lemondanak a javára (tehát csak volt része a házból a faternak) az én gyámom meg elvileg az anyám lett. Az odáig tiszta, hogy a két tesóm sajnos bukta a dolgot, de én? Mert miután betöltöttem a 18-at el lett adva a ház, de én nem kaptam belőle semmit? Mennyire törvényes dolog, hogy mivel anyám a gyámom lemond az én nevemben saját maga részére?


Tudok valamit csinálni?



2021. jan. 24. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyád nem mondhatott le a részedről "csak úgy", az örökséged gondozásáról a gyámhatóság felé tartozott elszámolással. Én a gyámhatóságnál érdeklődnék első körben, de ha már régi story, akkor lehet, hogy elévült a dolog.
2021. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj ügyvédhez, de lehetőleg papírokkal, kérd le az ügyfélkapun az ingatlan tulajdoni lapját.

Elmesélés alapján elég nehéz körvonalazni a tulajdonviszonyokat így...

2021. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagoyk, még folytatom: eleve ha örökrészed volt, és anyád mint gyámod kezelte, akkor a gyámhivatal hozzájárulása nélkül el sem adhatta volna a te tulajdonrészedet (már ha tényleg volt...)
2021. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem jól tudod, nincs 50-50 %, akármennyi gyerek és x év után sem! Anyádnak volt egy háza,
2021. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, elküldtem, folytatom:

szerintem a testvérek pénze SEM örökség volt. Anyád, mint kizárólagos tulajdonos, rendelkezett a házzal, eladta, az árát megtartotta.Te írtad, hogy rossz a viszony köztetek!

Neked NINCS örökséged, anyád él és virul. Csak akkor örökölnél, ha anyád már nem lenne, tehát ne ácsingózz semmilyen tulajdonára, életében csak ő rendelkezik vele!

2021. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom, hogy ilyen esetben a lakás/ház minden berendezéssel együtt teljes mértékben a házastársé (illetve már özvegyé) lesz.

A házat leszámítva viszont minden más vagyon és ingóság egyenlő részben öröklődik a házastárs és a gyermekek között. Gondolom erről az örökségről mondtak le papíron a testvéreid, bármi is volt az.

2021. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy anyukádé volt-e a ház a házasság előtt? Vagy házasság alatt örökölt, ajándékozott vagyonból származik-e az ingatlan? Ezek ugyanis különvagyonnak számítanak, így tényleg nem volt benne tulajdonjoga az apátoknak, így nem is képezhette az öröksége részét.

Csak a házasság során szerzett vagyon (öröklés, ajándékozás kivétel) lesz a közös része, tehát 50-50%, gyerek léte nem számít.



Ha viszont tényleg volt apádnak tulajdonrésze, akkor a te esetedben belépett a gyámhatóság is az öröklésbe, anyukád nem tudott lemondani a nevedben saját maga javára. Az eladás után, ha engedélyezik, akkor vagy újabb ingatlanrésznek kellene a neveden lennie, vagy pénznek letétben.


Érdeklődj a testvéreidnél és a gyámügyön, akkor kiderül pontosan minden.

2021. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy Anyukádé volt kizárólag a ház. Nincs olyan, ahogy írták is, hogy x idő után közös lesz a külön vagyon. Városi legenda, mint ahogy ha valakinek vagyona van és egy szál semmivel megy oda valaki majd a fele az övé lesz. Nem lesz, csak ha önként adja.

Feltehetően ingóságok már közös-vagyonként voltak anyukád és apukád közt. Erről simán lemondhattak a tesóid. Ilyen a mosógép, bútor, ékszer stb.

2021. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!