Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A TBt akkor is fizetnem kell...

A TBt akkor is fizetnem kell ha diàkkènt vàllalok munkàt? Nem igènyelhetem vissza?

Figyelt kérdés
2019 áprilisától bejelentett munkaviszonyom van, viszont nappali tagozatos egyetemista vagyok, tehát ezáltal ha jól tudom a TBm rendezve van állami részről, viszont a munkáltatóm ugyanúgy levonja a fizetésemböl . A kérdés az, hogy van esélyem visszaigényelni a tavaly befizetett TB-t tekintve, hogy fizetnem se kéne?

2021. febr. 2. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Akinek munkaviszonya van, annak járulékfizetési kötelezettsége is van. A nappali jogviszony egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot ad, így ha nem dolgozol, nem kell a napi fix összegű járulékot fizetni. De ha dolgozol, akkor a jövedelemből ugyanazokat a járulékokat fizeted. Mint ahogy az is, akinek több munkaviszonya van.
2021. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
iskolaszövetkezeten keresztül kellene dolgoznod, akkor nem kéne fizessed
2021. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nappali tagozatosként ún. ellátási biztosításod van, munka után viszont valódi TB, ami azt jelenti, hogy elmehetsz pl. táppénzre, ha beteg vagy.

Munkabérből megvan, mit kell levonni adóként és járulékként.

2021. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

# 2 igen ezzel tisztâban vagyok viszont a diákmunka nem játszik, és nem is szeretnék szórakozgatni azzal hogy esetleg így vegyen fel a cég, mivel akkor minden más juttatás amit kapok elvész ( mint a medicover, vagy az OTP szép kártya)


#3 köszi a “hasznos” választ. Ha kicsit sem értesz hozzá nem tudom miért kell idekommentelni, vagy ha nem tudsz valami olyat mondani, ami kicsit is kapcsolódna hozzá, hogy a másik megértse miért nem lehetséges.


A többieknek pedig köszönöm, így már értem. :)

2021. febr. 3. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!