Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvesztettem a jogsimat....

Szerencses85 kérdése:

Elvesztettem a jogsimat. Olvastam, hogy igényelhető ideiglenes jogosítvány ilyenkor. Azonban én még várni akarok, hátha előkerül. Az ideiglenes jogosítványért fizetnem kell? Vagy, csak akkor adnak, ha igényelek rendes jogosítványt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

1. ne varj vele, mert szemelyes irat, amivel vissza lehet elni, ha mas kezebe kerult.

2. bemesz, es bejelented hogy elvesztetted, ekkor elindul a kerelem a jogositvany irant, es ekkor adhatnak ideigleneset.


Olyan semmikepp sincs, hogy kersz egy ideigleneset amig meg nem talalod, ez nem igy mukodik.

2014. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bejelentettem a rendőrségen már, ergó visszaélni nem tudnak vele. A papíron, amit aláírtam, rajta volt, hogy saját magamnak kell gondoskodni arról, hogy legyen új okmányom.
2014. júl. 30. 12:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyszer felhívott a rendőr, hogy megkérdezze a körülményeket, mert a bankkártyám miatt feljelentés is indult. Azt mondta, hogy jelentkezik a fejleményekkel. Tehát várjam meg, amíg felhívnak, és ők indítanak kérvényt az okmányiroda felé? neked már volt ilyen?
2014. júl. 30. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ok nem fognak semmilyen kervenyt inditani sehova, be kell menni a rendorsegi jegyzokonyvvel egyutt az okmanyirodaba, es elinditani a kerelmet.


Ha valahogy elokerulne, akkor meg - mivel mar le lett tiltva - le kell adni.


Vezetni mar semmikepp se tudsz vele, meg ha megkerulne se, mivel amikor bejelentetted hogy elloptak, akkor felvittek az informacios rendszerbe, ugyhogy ha egy rendor megallitana ellenorizni, egybol jelezne neki a gep hogy korozes alatt levo okmany.

2014. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha előkerül, akkor értesíteni kell a rendőrséget, így már tudják, hogy az nem lopott. (Köteles vagyok őket értesíteni, ez is le volt írva)
2014. júl. 30. 13:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod, hogy ha megtalálom, akkor sem tudják később módosítani?
2014. júl. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!