Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azért feljelenthetnek mert...

Azért feljelenthetnek mert nem valós személynek adtam ki magamat?

Figyelt kérdés
Azt mondtam a nőknek, hogy arab herceg vagyok Dubai-ból és magyar feleséget keresek. Küldtem is nekik kamu képeket amin nem én voltam, de előtte Photoshop-oltam kicsit, hogy ne lehessen felismerni a valós személyt. Lehet emiatt bajom?

2021. febr. 4. 13:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem. De nőként mondom, amelyik nő beveszi ezt a teljesen nyilvánvalóan átlátszó maszlagot amit beadtál nekik, azok meg is érdemlik.
2021. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kb. úgy 100 nővel sikerült így leveleznem 1 év alatt. Tapasztalat szerzésnek azért nem volt rossz.:)
2021. febr. 4. 13:43
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Az illetéktelen képhasználat büntetendő, amennyiben a tulaj észreveszi és feljelentést tesz. Úgy több százezer a bírság. Facebook ismerősöm járt így 250 000 kártérítést kapott.
2021. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Engem az jobban aggaszt, hogy ezek szavaznak.
2021. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak hülyíted addig nem nagyon fog senki foglalkozni a trollkodással.


De ha bármi hasznod/előnyöd származik ebből, akkor onnantól igen csúnyán bünthető vagy

2021. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
A nigériai herceg (Ilyen létezik egyáltalán? Szerintem nem) miket perelhetne a sok nevében feladott csalással kapcsolatban...
2021. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

6: tuti, hogy létezik!


Nekem is írt a múltkor, hogy van 100 millió dollárja, és a felét nekem adja, ha segítek neki kihozni az országból, csak adjam meg a számlaszámom, hogy átutalhassa.


Még fotót is küldött, hogy korona van rajta, meg a hercegi trónon ül.


Most kért 50$-t, hogy fel tudjon hívni, de azt mondta, hogy majd megadja a részéből.

2021. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

A család büntetendő.

[link]

Ha származott bárminemű hasznod ebből, akár csak közvetetten is, akkor bizony büntethető vagy. Egyébként csak simán egy balfék.

Más képét illetéktelenül felhasználva egyrészt felelhetsz személyiségi jogok megsértése miatt, szerzői jogok megsértése miatt (hiszen a fénykép is szerzői jogvédelem alatt áll), és még a zaklatás fogalmát is kimerítené. Szerencséd, hogy a képen szereplő személyt nem fogja izgatni, hogy egy frusztrált ki lúzer egy alig ismert kis országban csajozott a képét felhasználva.

2021. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8 az elméleti része nagyjából valóban ez amit leírtál, de a gyakorlatban meg viszont soha nem találnának meg, mert nem valós IP címet használtam, plusz még sok egyéb titkosítást is alkalmaztam. 16 éve foglalkozom informatikával, szóval nem ma kezdtem.


Azon meg, hogy ki a lúzer szintén el lehetne gondolkodni, mert ezek a nők egy álom képet kergetnek, a mesebeli elérhetetlen herceget, ha meg egy normális átlag férfi (nem magamról beszélek) esetleg közeledne feléjük azt meg zsigerből elutasítják. Az ilyen nőknek sosem lesz boldog párkapcsolatuk. Idővel majd kicsit kijózanodnak és kikötnek majd egy agresszív tahó mellett, aki üti-veri és semmibe veszi majd őket. Sajnos sok ilyet ismerek személyesen is, de ők nem is érdemelnek jobbat.

2021. febr. 4. 16:11
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
De mi a nyűves nyavalyáért akarsz olyan nőt, aki ilyet bevesz? Én barátkozni sem akarnék ilyennel.
2021. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!