Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A "gyűjtő"-s terméknevű...

A "gyűjtő"-s terméknevű blokkok szabályosak?

Figyelt kérdés
Vettem a boltban egy órát, a blokkon annyi szerepel "gyűjtő 001" na most én hogy bizonyítom, hogy ez az óra blokkja? Szabályos hogy nem a nevét nyomtatják rá?

2021. febr. 5. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen mar en is gondkodtam
2021. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan szabályosak, csak te nem mész velük semmire. Máskor kérj számlát. Ott minden szükséges adat megvan.
2021. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A garancián mi van? Ha újat vásárolsz, rá van vezetve az időpont és az, hogy mi a garancia tárgya.
2021. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom valami 2000Ft-os kínai szart vettél. Vagy többet fizettél érte? :) Akkor bizony téged átvertek.
2021. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: A garanciapapírra normális helyen ráírják a termék sorozatszámát is.
2021. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem rá garancia. Viszont az óra több mint 10 e forint volt, szóval ha hibás lenne 3 napon belül visszavihetném. Ez még sok más terméknél is így van. Na most olyankor a blokkal együtt kell visszaaadni és a "gyűjtő 001" nem bizonyít semmit.
2021. febr. 5. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg érvényes így is, meg a garanciapapír kitöltése nélkül is, de kérdés, hogy el fogják-e ismerni, ha oda kerül a sor. Lehet, hogy csak pereskedést követően.

Mert 10 E Ft fölött 1 év kötelező jótállás jár. Ezen belül, 3 napon belüli meghibásodásnál kötelező lenne vagy kicserélni, vagy visszaadni az árát, ahogy szeretnéd, és nem javítgatni. Én azért visszamennék, és elkérném a jótállási jegyet, amin feltüntetik, hogy pontosan miről is szól, és lebélyegzik. Ha már a blokk nem értékelhető.

Ha nem akarnak papírt adni, akkor meg ott a Vásárlók könyve, bele lehet írni, névvel-címmel, és ha előbb nem, akkor a utólag el fogják neked küldeni postán. Vagy megbüntetik őket a bolt ellenőrzésekor.

2021. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!