Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróságon felolvasásból is...

A bíróságon felolvasásból is mondhatom az utolsó szó jogán védőbeszédemet?

Figyelt kérdés

Majd, ha lesz a tárgyalás, amikor az ügyész és az ügyvéd elmondta a magáét, ezt követően rám kerűl a sor, melyben beszélek még egy csomót és amelyet utolsó szó jogán-nak hívnak.


Lehet-e olyat csinálni, hogy itthon összeírom, amit akarok, de az nagy terjedelmű kb.30 oldal és ott frlolvasom vagy fejből kell mondani a mondandómat?



2021. febr. 7. 14:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

De én vagyok az. Néha, ha gyorsan írok beesik egy hiba.


Ha látnád a nyomozati anyagban, hogy a nyomozó a jegyzőkönyvekbe hányszor ír hibásan valamit.


Jó ne menjünk bele.


Én viszont én meg téged ismerlek meg, ta vagy, aki 6 év 9 hót űlt börtönbe gondolom, több válaszban írtad. Onnan ismerlek fel, hogy így kezded, hogy


"#6 #8 nak"


Szoktál így reagálni válaszokra.


Figyelj engem rablással vádol az ügyészség és még előttem van a perbeszéd, utolsó szó jogán.


Te már csak tudod, hogy mennyi ideig kell beszélni, te mennyi időt beszéltél? Segíts nekem. Azt is írtad, hogy nem kellett kirendelt védő, magadat védted.


Debrecenbe megkérdeztem az ügyvédismerőst, hogy nála a vádlottak mennyi ideig szoktak beszélni utolsó szó jogán, azt mondta 1 percet. Egyszer volt egy olyan védence, aki 3 napon át beszélt.


Nekem is hosszú várható és nem szabad megszakítania a bírónak.

2021. febr. 7. 20:50
 12/12 anonim ***** válasza:
Anbyira vicces hogy azt gondolod levike hogy van bármilyen jelentősége az utolsó szónak. Addigra már a bíró is rég tudja hogy mi a vége, csak formalitás.
2021. febr. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!