Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerinted mi számít pedofilíán...

Szerinted mi számít pedofilíának? Szerinted ez az?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a törvény mit tekint annak, de kiváncsi lennék, hogy egy átlag embernek mi minősül már pedofíliának. Pl. Ha egy 35 éves férfi szexuálisan érdeklődik egy 16 éves iránt az már az? Vagy ha egy 19 éves egy 13 éves iránt? Vagy ha valaki 8-12 éves gyerekekről nézeget gyakran képeket (ruhában)?

A kérdes amiatt fogalmazódott meg bennem, mert egy 24 éves fiatal ismerősöm 13-14 éveseknél probálkozik, ami szerintem elég bizarr, de valószínűleg őt nem tartják még pedofilnak. Azt most hagyjuk, hogy hogyan néznek ki és veselkednek manapság a tinik, mert ez nem válzoztat a korukon.


2021. febr. 15. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

"Azt most hagyjuk, hogy hogyan néznek ki és veselkednek manapság a tinik" Hagyjuk már ezt a manapság-bezzegréen dolgot, 20-30 évvel ezelőtt is voltak magukat érettnek hivő kislányok-kisfiúk, általános iskolában már párok voltak az osztályomban és osztálykiránduláson pettingeltek az eltorlaszolt szobában.

Csak később tudtuk meg mit csináltak.

2021. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az ismerősöd is rég beleesik a pedofil fogalmába, de a többi felsorolt dolog szintén.
2021. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
A pedofília jelentése a pubertáskori előtti gyerekekhez való vonzódás, legelfogadottabb határa a 12 év. Képek/videók nézegetése elvileg nem illegális, de a tárolásuk pl. merevlemezen már annak számít.
2021. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

A törvény nem pedofíliáról beszél.

A pedofília pszichológiai fogalom.

Pedofília: serdülőkor ELŐTT levő gyerek iránti nemi vágy. Tehát ez a határ 10-12, maximum 14 éves kor körül lehet. Afölött már mindenképpen serdülőkorú gyerekről van szó.

Ha ruhában nézeget valaki gyerekeket, az miért baj? Aranyosak, szeretni valóak. Én ebben semmi kivetnivalót nem látok.

A 35F vonzalma 16L iránt nem pedofília. Nem nevezném normálisnak (pláne, ha a lány apja lennék), de ez nem pedofília.

A 24F próbálkozása 13-14L-nél, az már közelít a határhoz. És egyébként szintén nem normális, még ha nem is a klasszikus pedofília.


A pedofília klasszikus esete, amikor óvodással vagy még kisebbel, akár pár hónapos csecsemővel történik a közösülés. Mert ilyenre is van példa.

2021. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
86%
A 3-assal értek egyet. Szerintem az számít pedofilnak, aki egy olyan gyerekhez vonzódik, akinek még nincsenek meg a pubertáskori/utáni jegyei.
2021. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

"mert egy 24 éves fiatal ismerősöm 13-14 éveseknél probálkozik, ami szerintem elég bizarr, de valószínűleg őt nem tartják még pedofilnak."


Nem? Én kb. letépném a fejét és a kezébe adnám.

2021. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

6

De kemény gyerek vagy te! Még jó, hogy 14 évessel már szabad a szexuális kapcsolat.

2021. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
#6 Remélem valaki megf@rkallja a 14 éves kislányodat. Akkor mindjárt másképp állna a szád.
2021. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Papíron már bele tud egyezni a kislánya.
2022. ápr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!