Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek az új lakó díler...

Szerintetek az új lakó díler lehet?

Figyelt kérdés

Új lakók költöztek a lépcsőházba egy pár hete. Láthatóan nem az a home office-os réteg, beszélgettem is velük pár szót a liftben már.


A feleség elméletileg jár takarítani másokhoz házhoz, a férj pedig le van százalékolva és otthon van. Az igazat megvallva én mindenkit eddig csak otthon láttam, mert én tényleg home office-ban vagyok és folyamatosan hallom a lépcsőházban a mászkálást, illetve azt, hogy a nő naponta 5-6x felmossa a folyosót, de csak a lifttől az ajtajukig vezető részt. Többször kilestem már ilyenkor és 2-3 percig is sikálja a folyosót, kiszór valami fehér port (talán hypo granulátum, mert olyan szag van az egész lépcsőházban) és azzal is végigtörli még párszor a lifttől az ajtajukig vezető részt, különös tekintettel a bejárati ajtó előtti részre.


A férj egész nap fel-le mászkál a lifttel, folyamatosan jön hozzájuk valaki autóval, ő lemegy, beszáll, pár percet lent van, aztán jön fel.

Néha vele is jön fel valaki, általában maszk, kapucni, sok nem látszik belőlük, de nem szimpatikus arcok.


Biztos a covid és a home office ment már az agyamra, de szerintem a csávó díler lehet és talán azért megy a nagy takarítás, hogyha kutyás rendőrök jönnének ki, akkor ne fogjanak szagot...? Létezik ez, vagy paranoiás vagyok csak? :D

Érdemes, illetve lehet ezzel bármit kezdeni? Nem tetszik, hogy milyen alakok járkálnak újabban ide, több lakó is szóvá tette, csak ők nyugdíjasok és félnek bármit is csinálni, bár ők azon az állásponton vannak, hogy ameddig ide járkálnak addig jó, mert addig csak nem törnek be ide legalább, annál azért több eszük van. De eléggé aggaszt a dolog.



2021. febr. 15. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Te home-officeben az ablaknál állva dolgozol? Vagy az a munkád, hogy a szomszédokat figyeled?
2021. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem, örülök, hogy egyből a kötözködés megy. Nem, én sales-es vagyok és ha nincs meetingem teams-en, akkor főzök, takarítok, elütöm az időm valamivel ameddig nem keresnek és folyamatosan hallom a mászkálást a lépcsőházban, mert úgy bevágják az ajtót, hogy zeng az emelet. Az első pár alkalomnál kinéztem, hogy melyik lakó lakik barlangban, hogy nem ismeri az ajtót, aztán amikor már a sokadiknál is ugyanazt láttam, az elkezdett gyanús lenni. Szerintem nem baj, ha az ember odafigyel a lakókörnyezetére, ha ennyire veszélyes (vagy annak tűnő) dolgokat tapasztal. Nem arról pletyizek, hogy a szomszéd Terike unokája kettőből bukott félévkor, hanem esetleg egy pár betörést próbálnék megelőzni...
2021. febr. 15. 14:40
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen. Biztos nem szórakozásból mos fel naponta 6x.
2021. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Elég gyanús.
2021. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként mi a célod a kérdéssel? Fel akarod jelenteni a szomszédokat?
2021. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A célom a kérdéssel megtudni, hogy más is tapasztalt-e már ilyet, annak a sztorinak mi lett a vége. Nagy feljelentketésekbe nem akarnék belemenni, bármennyire is jó magyar szokás volt régen, de azért nem hiszem, hogy bárki szívesen hagyná otthon a lakást (majd egyszer, ha vége van a lezárásoknak) annak tükrében, hogy potenciálisan bűnözők mászkálnak napi szinten a lépcsőházban.
2021. febr. 15. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Van benne valami, hogy nem szerencsés, ha valóban ilyen alakokat enged be a házba. Esetleg egy anonim tipp a rendőrségnek, és majd ők utánanéznek, és kiderítik, van-e valami mögötte: [link]
2021. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha díler lenne akkor vannak futárjai akiknek terít. Ha fogyasztó akkor esélyes hogy a kapucnis maszkos tag hordja neki a cuccot.

Ha te feljelented őket és egyik sem, akkor te rágalmazás becsületsertés miatt fogsz szívni.

Hagyod hogy a helyi hatóságok oldják meg ami rájuk tartozik és a dolguk vagy önfejűsködsz?

2021. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha feljelented, és ráb***ol, mert kiderül hogy semmi nem volt, akkor hallgathatod majd Őket minden nap, ahogy elküldenek a jó k***a a**ádba... És teljesen jogosan.


Már elnézést, de őszintén... Értem, hogy itt volt / van a covid, és a bezártság az emberek agyára ment, de nem volt túl sok az NCIS New York, Los Angeles, Columbo meg még hasonló sorozatok?


Szerintem túl sok filmet / sorozatot néztél.


Manapság nem így terítik a drogot.


Aki mégis így csinálja, az egy balfék. Nagyon hamar lebuknak.


Nem is kell foglalkoznod vele, mert ha esetlegesen tényleg igaz is lenne, 1-2 hónapon belül jön a műveleti egység.


Én személy szerint unom, mert minden napra jut egy ilyen... De minden héten az biztos.


Gondolom az első válaszolót te pontoztad le... Maximálisan igazat adok Neki.


Otthon vagy, de mégis mással foglalkozol? Amikor elvileg dolgoznod kéne Home Officeba... Gratulálok. És Te ezért kapod a fizetésedet.


Ha tudnád hány ilyen hívás érkezik naponta a 112-re, és a névtelenül hívható zöld számokra... Fognád a fejedet. És megtalálható az egészen 20 éves korosztálytól a 80 éves nagymamáig...


Nincsen ezzel baj, de sokkal szebb világot élnénk, ha mindenki a saját maga dolgával foglalkozna.


Ha NEKED LESZ igazad, akkor a kommentem vedd semmisnek, elvégre nem sértésnek szántam.


Kíváncsi vagyok a megyére, és településre. Csak, hogy szóljak a kollégáknak, hogy újságolják el mi lett az ügy vége akárhogy is alakul majd. :D

2021. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Remélem kipuffogtad magad. :)

Az, hogy mivel ütöm el a szabadidőm, az hadd legyen már az én szuverén jogom. Ha a lakókörnyezetem figyelésével töltöm, az az én dolgom.

Világ életemben ilyen "megfigyelő" alkat voltam. És nem, nem azért, mert pletykás vagyok, vagy mások életével foglalkozom amikor az enyém nincs rendben. Pont, hogy nagyon rendben van az életem és nem hiányoztak a szomszédba ilyen alakok, meg akik járkálnak ide akár most hajnalban is (hallom, ahogy csapkodják az ajtót)

Amikor elkezdtem edzőterembe járni és még nem ismertem senkit, akkor is rendszámok és a megfigyeléseim alapján összeraktam, hogy melyik autóval ki jár, elcsípett beszélgetésekből tudtam a neveket, ki kinek a kicsodája, sztorikból összeraktam a kapcsolati hálót, stb.

Lehet ez valami autizmus nálam, de én mindig figyelek, szkennelek...DE! ha nincs semmi ami zavarná a köreim, akkor csak szórakozásból.


Jelen esetben nem tudom Te mit szólnál, hogyha beköltözne az addig nyugis, csendes, családias lépcsőházba egy rézbőrű család akiknél olyan jövés-menés van napi szinten, mint az egész lakótömb összes lépcsőházában nincs összesen. Előtte meg legfeljebb az volt a legnagyobb esemény, hogy Erzsike néni új növényt tett ki a párkányra, pedig a katasztrófavédelem ezerszer megmondta, hogy nem szabad. :)


Arra már nem is kéne reagálnom, hogy bíráskodsz a munkámat illetően, de bánt az igazságtalanság. Nem, nyilván nem ezért kapom a fizetésem. Mint fentebb leírtam, sales-es vagyok, így ha nincs meetingem (teams-en), akkor épp nincs semmi dolgom, de állandó készenlétben vagyok, így nem állok neki filmet nézni, mászkálni...de azt hiszem nem tartozom magyarázattal, csak tiszta vizet akarok önteni a pohárba. Ameddig várom, hogy jöjjenek a partnerek, addig két weboldal scrollozása között, ha meghallom, hogy döng a panel a bevágódó ajtótól, akkor kinézek a kukucskáló, aztán meg kinézek az épület elé ahol járó motorral várja már az autó az érkező emberkét. Beszáll, 2 perc múlva ki, ő meg jön fel, asszonyka felmossa az útvonalat, kész. Ez a metódus. Vannak visszatérő autók, de azt a 8. emeletről nem látom, hogy mi a rendszáma, pedig azt is megjegyeztem volna már. :)


Egyébként BP. XV. kerület és az utóbbi fél évben nem egy és nem kettő banda bukott le újpesten drogterjesztéssel, ha lehet hinni a hírportáloknak. Szóval több, mint gyanús a dolog. Én imádnám a legjobban, ha igazad lenne és a nyomukra akadna a hatóság, ha valóban az történik itt amire gondolok.


Nem pontoztam se fel, se le senkit, ahogy téged sem foglak.

Azt hiszem válaszoltam mindenre.

2021. febr. 17. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!