Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy fogom megtudni, hogy...

Hogy fogom megtudni, hogy örököltem-e apám után?

Figyelt kérdés
A vér szerinti apámnak én vagyok a második lánya, de nem nevelt engem. 16 éves koromban 2 évig élt nálunk. A kérdésem az, hogyha majd egyszer meghal, akkor én nem is fogok értesülni róla? A kapcsolatot nem tartjuk, max. akkor, ha összefutunk az utcán, beszélünk néhány szót. Azon múlik majd az öröklésem, hogy szól-e a lányairól a mostani élettársa? Vagy hogy megy ez az egész ilyen esetben?
2010. aug. 17. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
nem tartod vele a kapcsolatot,de azért örökölni akarsz tőle? A hagyatéki tárgyalásról értesítenek majd. Ha készít végrendeletet,akkor csak a köteles részt kaphatod. Hacsak ki nem zár az öröklésből,mert nem tart érdemesnek rá.
2010. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyző kutatja fel az örökösöket és ő értesít a hagyatéki tárgyalásról is.
2010. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Első: az az ember, aki 16 évig nem kíváncsi a lányára, gyerektartást nem fizet, egyszer csak felbukkan és 1 évig jó fej, utána iszik mint az állat és agresszív, akit alig bírunk kidobni a lakásból nem érdemli meg, hogy tartsam vele a kapcsolatot.

Az örökséghez jogom van. Örüljön, hogy a gyerektartást nem követeltük.

Egyébként a másik 2 lányával is ilyen. Ők is ugyanúgy jogosultak örökségre.

2010. aug. 17. 09:43
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj első hozzászóló! Nehogy már a gyereknek kelljen nyomakodni az apja felé. Azt örökség jár Neked, hamár életében letojt, legalább kapj valamit a halála után. Ne foglalkozz az ilyen ostoba hozzászólásokkal. A közjegyzőnek kötelessége Téged is értesíteni.
2010. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi előző.
2010. aug. 17. 09:49
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nemtom miért kellett az elsőt lepontozni... Csak azért mert nem ezt akarta a szemed olvasni? Pedig teljesen igaza van. Ha akarja, az összes vagyonát valameik kórházra is hagyhatja, sőt még rám is... Nincs semmi jogszabály hogy kötelező lenne kapnod bármit is. Sajnálom :(
2010. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Azért kellett az elsőt lepontozni, mert hányást tett a Kérdező szemére, amiért Ő nem tartja a kapcsolatot az apjával, de azért örökölni akar. Nem a kérdés megválaszolása volt neki a legfontosabb, hanem a Kérdező minősítése. Nem az elhagyott, elhanyagolt gyerek dolga a szülőt felkeresni. De ha te így gondolod, akkor remélem nincs gyereked.
2010. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első: az "Érdemtelenség" és a "Kitagadás" törvényi kategória, nem egyéni mérlegelésen alapul. "Hasraütésre" senkit nem lehet kitagadni.


Norbi88: Van ilyen jogszabály, úgy hívják hogy: Polgári Törvénykönyv(1959. évi IV. törvény). Ha az összes vagyonát elidegeníteni a halála előtt, az pedig egy meglehetősen könnyen megtámadható jogügylet lenne.

2010. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam még senkit, mert nem volt még rá időm.

A kérdésemre a választ megkaptam. Mindenkinek köszönöm.

2010. aug. 17. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha végrendeletet is készítene, amiben kitagad, könnyen megtámadhatod és legtöbb esetben nem lehet kitagadni a saját gyermekét, csak nagyon ritka esetben. Egyébként, csak úgy tud téged kisemmizni, ha halála előtt eltartási szerződést köt valakivel, akkor ő lesz az örökös. Sajnos ez történt anyukámmal is, az apja halálos ágyán írt alá eltartási szerződést. Hát ez van, esélye se volt, hogy megtámadja a szerződést.
2010. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!