Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy fogom megtudni, hogy...

Hogy fogom megtudni, hogy örököltem-e apám után?

Figyelt kérdés
A vér szerinti apámnak én vagyok a második lánya, de nem nevelt engem. 16 éves koromban 2 évig élt nálunk. A kérdésem az, hogyha majd egyszer meghal, akkor én nem is fogok értesülni róla? A kapcsolatot nem tartjuk, max. akkor, ha összefutunk az utcán, beszélünk néhány szót. Azon múlik majd az öröklésem, hogy szól-e a lányairól a mostani élettársa? Vagy hogy megy ez az egész ilyen esetben?
2010. aug. 17. 08:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem akarlak idegesíteni, de ügyvédi pályám során ezer esettel találkoztam, amikor nem volt mit örökölni, mert az örökhagyó hozzátartozó erről még életében "gondoskodtak" (öröklési szerződés, életjáradéki vagy tartási szerződés, esetleg idejekorán ajándékozás).
2010. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Én sem számítok nagy dologra. Lehet az adósság nagyobb lenne, de ott akarok lenni majd, mert én is a gyereke vagyok és jogom van tudni róla.
2010. aug. 25. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!