Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adósságot is lehet örökölni?

Adósságot is lehet örökölni?

Figyelt kérdés
A férjem 14 éves volt amikor a szülei elváltak,azóta nem tartja az apjával a kapcsolatot.Teljesen kisemmizte az apa őket.Elvitt mindent a lakásból,kocsit,bútort,pénzt.Volt hobbikertje,háza,kocsija de a nő akivel azóta is együtt él mindent eladatott vele,semmije nem maradt.Az állapota egyre jobban romlik és csak egy megtűrt személy maradt.A kérdésem az lenne,hogy mint fia köteles ilyen esetben az apját eltartani?Adósságot is örökölhetünk utána?
2010. aug. 17. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az egyik kérdésedre válaszolva,bizony én is úgy jártam ,hogy apám után az adósságot örököltem meg.
2010. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom!

Ettől tartok én is. :(

2010. aug. 17. 10:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles eltartani. Az örökséget joga van visszautasítani(értelemszerűen ez akkor célszerű, ha adósságot örökölne).
2010. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lehetni lehet, de nem kötelező... :) ha nem fogadod el az örökséget (az egészet visszautasítod) akkor nem száll rád az adósság (vannak kivételes dolgok, de ez az általános)


ezt akkor érdemes megtenni, ha több az adosság mint az aktívum. mert ilyenkor az aktívumot (vagyont) sem szerzi meg az ember. remélem tudtam segíteni

2010. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint semmit nem szeretnénk tőle örökölni,még ha az esetleg nem adósság azt sem.
2010. aug. 17. 10:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Adósságot örökölni csak az örökölt vagyon mértékéig lehet.
2010. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az utolsó. A hagyaték értékéig lehet örökölni az adósságot. Ez pont azért van, hogy az örökösnek ne kelljen a saját kuporgatott pénzéből kifizetni, amit mondjuk a szülője felhalmozott!
2010. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
10:30 jól írja.
2010. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, önmagában adósság nem örökölhető. Ha vagyont örökölsz, akkor a vagyon erejéig felelsz az örökhagyó által esetlegesen felhalmozott tartozásokért.
2010. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, az örökölt vagyon erejéig lehet tartozást örökölni (ez a pro viribus felelősség), de nem árt tudni, hogy örökség esetén elsősorban magával a hagyaték tárgyaival felel az örökös (azaz a felelőssége cum viribus).

Ha nem örököl semmit, nyilván nem is felel, sőt, hagyatéki tárgyalás sem lesz, így nem is nevezik meg örökösnek.

2010. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!