Ma hallottam, hogy lehet adósságot örökölni. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Apunak összesen 80 millió forint tartozása van egy banknak és egy magánszemélynek. Tehát, ha nem tudja kifizetni az összeget - ami 100% - akkor ezt a tartozást meg fogom örökölni tőle?

Előre is köszi, a válaszokat.


2011. aug. 24. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jah megöröklöd, ha nem utasítod el.


Viszont vele együtt lehet, hogy megöröklöd a sziciliai nyaralót is ami vagy 100 milliót ér, vagy apád cégét ami éves szinten hoz 250 milliót.


Sztem először lásd át a teljes vagyoni helyzeteteket aztán töprengj ilyeneken.


Bár egyébként is felesleges ha még 18 sem vagy, mivel akkor csak papíron örökölsz.

2011. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
56%
A magánszemélyben nem vagyok biztos, de a bankét 100%-ig igen.
2011. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Sokan meg nem nem tudják kifizetni,hanem egyszerűen úgy vannak vele, hogy ha nincs amin behajtsák, mert nem az ö nevükön vannaka dolgaik, vagy nem az országon belül vannak a dolgaik, akkor minek fizetnék vissza...


Börtönre csak akkor váltható át ha az államnak tartoznak, ha sima banknak akkor nem.

2011. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
74%
Csak az örökség mértékéig örökölhetsz adósságot. Passzívát nem örökölhetsz, tehát nincs negatív egyenlegű örökség.
2011. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor öröklöd, ha a hagyatékin elfogadod az öröklést. Ha nem, akkor semmi más sem jár neked!
2011. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
56%
Én ismerősöm 6 milla adósságot örökölt apja halála után (a legjobb az egészbe hogy az apa nem is tartotta fiával a kapcsolatot,csak ritkán) lekell tennie a diplomát ahhoz,hogy ne kelljen kifizetnie.
2011. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

A diploma és az adósság között mi az összefüggés?

Volt az apjának egy végrendelete, amiben kikötötte, hogy a fia x összeget örököl, ha lediplomázik?

Nem kötekedni szeretnék, csak, ez így jogilag nem áll meg. Szólj az ismerősödnek, hogy beszéljen egy ügyvéddel...

2011. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Börtönre semmilyen tartozás nem váltható át, se állami, se semmilyen.

Ahogy korábban is írták, csak a hagyaték erejéig örökölhető a tartozás. Ha kétséges, hogy a hagyaték fedezné a tartozást, akkor le kell mondani az örökségről.

2011. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A diploma és az adósság között mi az összefüggés?

Azt a részét én se értettem!

Vhogy probáld meg velünk légyszíves tisztázni. Köszi!

2011. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez alól kivételt képez az a hitelező, akinek zálogjoga van valamelyik hagyatékához tartozó vagyontárgyon (például jelzáloghitel), vagy valamilyen egyéb joga van, amely külön kielégítésre ad lehetőséget, az a sorrendre való tekintet nélkül a biztosíték erejéig teljes kielégítést igényelhet. Nagyon fontos, hogy az ezzel kapcsolatosan fennálló szabályoknak maradéktalanul eleget tegyünk, különben a kielégítetlenül maradt hitelezők felé teljes vagyonunkkal fogunk felelni.
2011. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!