Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerekünk sajnos elhunyt,az...

Gyerekünk sajnos elhunyt,az unokámat én neveltem fel. Akinek két családja van, akiket én nevelek, az anyuk feléjük sem néz.lehet e, úgy végrendelkezni, hogy az unokám ne örökölhessen, csak az unokám gyermekei örököljenek. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj végrendeletet, ügyvéd előtt
2021. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet!
2021. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Végrendelettel, mindent lehet.
2021. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az unokámat teljes mértékben kilehet zárni az örökségből? Ezt szeretném.
2021. febr. 18. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

A köteles részre igényt tarthat. Az a harmsda annak, amit örökölne.

Kitagadni csak akkor lehet ha az életedre tört v bűnőző v hasonló...

2021. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet zárni, de a végrendelkező halála után a leszármazó megtámadhatja a végrendeletet. Ebben az esetben annak a 30%-a illeti meg, amit eredetileg örökölt volna. Lehet olyat is csinálni, hogy kitagadni. Akkor semmit sem kap, és meg sem tudja támadni. Törvény sorolja fel a kitagadás okokat, pl. súlyos hálátlanság, nem nyújt segítsége a rászoruló rokonnak, erkölcstelen, züllött életmódot folytat. stb.


Javaslom az ügyvéd közreműködését. Meg lehet oldani a problémát.

2021. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Ügyvéd vagy közjegyző a hatásosabb?
2021. febr. 18. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd adhat tanácsot is, közjegyző nem. Közjegyzőhöz inkább akkor kell menni, ha az embernek már van kész anyaga. Ügyvéd jobb lesz. Utána azt letétbe lehet helyezni közjegyzőnél.
2021. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. febr. 18. 22:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, az unokát kizárni az örökségből csak úgy lehet ha kitagadja az örökhagyó. Ez hivatalos eljárás és nyomós indok kell hozzá. Az hogy elhagyta a gyerekeit az valószínűleg elég nyomós ok, de ezt csak ügyvéd fogja tudni megmondani. Ahogy előttem is írták, a kitagadást kell elintézni és akkor a dédunokák fognak örökölni.
2021. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!