Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerekünk sajnos elhunyt,az...

Gyerekünk sajnos elhunyt,az unokámat én neveltem fel. Akinek két családja van, akiket én nevelek, az anyuk feléjük sem néz.lehet e, úgy végrendelkezni, hogy az unokám ne örökölhessen, csak az unokám gyermekei örököljenek. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A dédunokáidat neveled éppen? Érdemtelenség okán közjegyző előtt kitagadod az anyjukat, és mindent a gyerekekre hagysz. Ebbe a gyámhatóságot is be kell vonni, azok meg őrködnek a gyerekek vagyona felett, míg nagykorúak nem lesznek. Jobb, ha már most megnevezed, hogy fele-fele arányban n evezed meg a két dédunokát mint kizárólagos örökösöket.
2021. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy írasd a dédunokáid nevére az ingatlant, és tartsd meg a haszonélvezeti jogot. A haszonélvezeti jog magasabb jog, mint a tulajdonjog, tehát amíg élsz, oda az teszi be a lábát, akinek te megengeded, a te aláírásod nélkül nem tudják eladni. Sőt, ha felnőttek lesznek és hála Istennek, te még élsz, ők is csak akkor lehetnek ott, amikor te megengeded. Ha kiadnák a lakást, akkor az összes hasznot te kapod.

Írasd a nevükre, és akkor a köteles részt sem tudja megszerezni az unokád.

2021. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Ezzel az a gond, hogy amíg a dédunokák nagykorúak nem lesznek az anyjuknak joga lesz használni az ingatlant ha ő fogja nevelni a gyerekeket.
2021. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!